Lähtö 1: M K4 200m alkuerä 1

Lähtöaika: 10:02:14.44

Sija Rata Joukkue Seura Aika Aikaero Ero kärkeen Lisätieto
1 5 Tomi Nieminen - Janne Mäntynen - Tarmo Aalto - Joona Mäntynen PM1 33.05      
2 6 Simon Winqvist - Henrik Miettinen - Erik Edelmann - Emil Winqvist C 36.22 3.17 3.17  
3 7 Davide Bottieri - Eero Selivaara - Jussi Viljanen - Jarno Naskali MeMa 37.24 1.02 4.19  
4 3 Leevi Koskenniemi - Juho Keskinen - Arttu Halmela - Kari Lillia KaMe2 39.25 2.01 6.20  
5 4 Vikki Mattila - Esko Virolainen - Aaron Happonen - Anton Happonen VaVe 39.92 0.67 6.87  
6 2 Tuomas Marenk - Tuomas Viertola - Jari Malinen - Esa Räsänen TaVi2 46.44 6.52 13.39  

Lähtö 2: M K4 200m alkuerä 2

Lähtöaika: 10:05:58.15

Sija Rata Joukkue Seura Aika Aikaero Ero kärkeen Lisätieto
1 5 Matias Ylisiurua - Matti Mäkinen - Niko Keskinen - Jeremy Hakala KaMe1 35.70      
2 6 Miika Nykänen - Eetu Kolehmainen - Jarmo Hokkanen - Kari Lehtinen MiMe 37.44 1.74 1.74  
3 3 Alex Viuho - Arttu Sairiala - Antti Välkki - Max Viuho PM2 38.56 1.12 2.86  
4 7 Pentti Mäkinen - Urmas Tiits - Tomi Maijala - Arttu Uusitalo KaMe3 43.91 5.35 8.21  
5 4 Mikko Niemenpää - Elias Laurell - Otso Eskonen - Hannu Kaukola TaVi1 1:07.90 23.99 32.20  

Lähtö 3: P16 ja T16 K2 200m SN alkuerä 1

Lähtöaika: 10:16:18.09

Sija Rata Joukkue Seura Aika Aikaero Ero kärkeen Lisätieto
1 4 Emil Winqvist - Victor Gustafsson C/W 44.58      
2 9 Vera Winqvist - Sandra Helsingius C 53.29 8.71 8.71  
3 3 Miska Nummela - Joona Malinen TaVi1 54.24 0.95 9.66  
4 6 Helena Sjöberg - Ella Maijala KaMe2 58.12 3.88 13.54  
5 2 Kalle Soukkio - Veikka Niemi VaVe2 58.54 0.42 13.96  
6 7 Elma Laurell- Lassi Yli-Peltomaa TaVi3 1:03.03 4.49 18.45  
7 5 Tuomas Virolainen - Kaapo Saarinen VaVe1 1:03.98 0.95 19.40  
8 8 Cecilia Hirvelä - Anna Haikara KaMe4 1:07.28 3.30 22.70  

Lähtö 4: P16 ja T16 K2 200m SN alkuerä 2

Lähtöaika: 10:22:03.25

Sija Rata Joukkue Seura Aika Aikaero Ero kärkeen Lisätieto
1 8 Siri Lindroos - Elin Ljungqvist W 49.50      
2 5 Katarina Miettinen - Hillevi Westerback C 50.41 0.91 0.91  
3 3 Tomi Johansson - Aapo Halmela KaMe1 51.26 0.85 1.76  
4 6 Nea Yli-Peltomaa - Mirko Nummela TaVi2 57.33 6.07 7.83  
5 2 Anni Kuutti - Vilma Kuutti PM 1:03.48 6.15 13.98  
6 7 Juhani Ritakallio - Juuso Ylisiurua KaMe3 1:06.08 2.60 16.58  

Lähtö 5: SN12 ja SN14 K4 200m

Lähtöaika: 10:41:23.94

Sija Rata Joukkue Seura Aika Aikaero Ero kärkeen Lisätieto
1 5 Tomi Johansson - Aapo Halmela - Helena Sjöberg - Ella Maijala KaMe1 50.24     SN14
2 4 Elma Laurell - Joona Malinen - Mirko Nummela - Lassi Yli-Peltomaa TaVi1 51.91 1.67 1.67 SN12
3 6 Miska Nummela - Nea Yli-Peltomaa - Ilmari Anttila - Aino Lantelankallio TaVi2 54.55 2.64 4.31 SN14
4 7 Martti Niemi - Tuomas Virolainen - Veikka Niemi - Kaapo Saarinen VaVe 57.34 2.79 7.10 SN12
5 3 Juhani Ritakallio - Juuso Ylisiurua - Cecilia Hirvelä - Anna Haikara KaMe2 57.93 0.59 7.69 SN12

Lähtö 6: M K4 200m välierä

Lähtöaika: 10:51:21.27

Sija Rata Joukkue Seura Aika Aikaero Ero kärkeen Lisätieto
1 6 Mikko Niemenpää - Elias Laurell - Otso Eskonen - Hannu Kaukola TaVi1 37.51      
2 5 Leevi Koskenniemi - Juho Keskinen - Arttu Halmela - Kari Lillia KaMe2 39.26 1.75 1.75  
3 3 Vikki Mattila - Esko Virolainen - Aaron Happonen - Anton Happonen VaVe 40.15 0.89 2.64  
4 4 Pentti Mäkinen - Urmas Tiits - Tomi Maijala - Arttu Uusitalo KaMe3 44.35 4.20 6.84  
5 7 Tuomas Marenk - Tuomas Viertola - Jari Malinen - Esa Räsänen TaVi2 48.95 4.60 11.44  

Lähtö 7: N K4 200m finaali

Lähtöaika: 11:05:20.80

Sija Rata Joukkue Seura Aika Aikaero Ero kärkeen Lisätieto
1 4 Oona Vasko - Reetta Hallila - Emma Nieminen - Josefina Simola KaMe1 41.66      
2 5 Netta Malinen - Olivia Malinen - Nina Riosa - Amalea Davydov TaVi 42.38 0.72 0.72  
3 6 Emmi Puputti-Vehkalahti - Sara Arousva - Pauliina Kyhä - Minna Mannila MeMa 43.44 1.06 1.78  
4 3 Anna Troberg - Katarina Miettinen - Hillevi Westerback - Hannele Eriksson-Anttilainen C 44.19 0.75 2.53  
5 7 Nelli Kokko - Linda Rask - Ilona Olkkonen - Kaisa Toivonen KaMe2 49.85 5.66 8.19  

Lähtö 8: P16 ja T16 K2 200m SN välierä

Lähtöaika: 11:10:05.72

Sija Rata Joukkue Seura Aika Aikaero Ero kärkeen Lisätieto
1 3 Kalle Soukkio - Veikka Niemi VaVe2 57.20      
2 4 Nea Yli-Peltomaa - Mirko Nummela TaVi2 58.20 1.00 1.00  
3 5 Helena Sjöberg - Ella Maijala KaMe2 59.07 0.87 1.87  
4 7 Elma Laurell- Lassi Yli-Peltomaa TaVi3 1:02.49 3.42 5.29  
5 6 Anni Kuutti - Vilma Kuutti PM 1:03.41 0.92 6.21  
6 2 Juhani Ritakallio - Juuso Ylisiurua KaMe3 1:07.28 3.87 10.08  
7 9 Cecilia Hirvelä - Anna Haikara KaMe4 1:07.46 0.18 10.26  
8 8 Tuomas Virolainen - Kaapo Saarinen VaVe1 1:10.41 2.95 13.21  

Lähtö 9: M K4 200m finaali

Lähtöaika: 11:22:49.80

Sija Rata Joukkue Seura Aika Aikaero Ero kärkeen Lisätieto
1 5 Tomi Nieminen - Janne Mäntynen - Tarmo Aalto - Joona Mäntynen PM1 31.85      
2 4 Matias Ylisiurua - Matti Mäkinen - Niko Keskinen - Jeremy Hakala KaMe1 33.29 1.44 1.44  
3 6 Miika Nykänen - Eetu Kolehmainen - Jarmo Hokkanen - Kari Lehtinen MiMe 36.48 3.19 4.63  
4 3 Simon Winqvist - Henrik Miettinen - Erik Edelmann - Emil Winqvist C 36.90 0.42 5.05  
5 8 Mikko Niemenpää - Elias Laurell - Otso Eskonen - Hannu Kaukola TaVi1 37.23 0.33 5.38  
6 2 Alex Viuho - Arttu Sairiala - Antti Välkki - Max Viuho PM2 37.75 0.52 5.90  
7 7 Davide Bottieri - Eero Selivaara - Jussi Viljanen - Jarno Naskali MeMa 38.87 1.12 7.02  
8 1 Leevi Koskenniemi - Juho Keskinen - Arttu Halmela - Kari Lillia KaMe2 39.56 0.69 7.71  
9 9 Vikki Mattila - Esko Virolainen - Aaron Happonen - Anton Happonen VaVe 40.48 0.92 8.63  

Lähtö 10: P16 ja T16 K2 200m SN finaali

Lähtöaika: 11:40:59.86

Sija Rata Joukkue Seura Aika Aikaero Ero kärkeen Lisätieto
1 5 Emil Winqvist - Victor Gustafsson C/W 45.56      
2 4 Siri Lindroos - Elin Ljungqvist W 49.24 3.68 3.68  
3 6 Katarina Miettinen - Hillevi Westerback C 50.87 1.63 5.31  
4 2 Tomi Johansson - Aapo Halmela KaMe1 54.21 3.34 8.65  
5 3 Vera Winqvist - Sandra Helsingius C 54.58 0.37 9.02  
6 7 Miska Nummela - Joona Malinen TaVi1 55.45 0.87 9.89  
7 8 Kalle Soukkio - Veikka Niemi VaVe2 1:00.55 5.10 14.99  
8 9 Helena Sjöberg - Ella Maijala KaMe2 1:01.10 0.55 15.54  
9 1 Nea Yli-Peltomaa - Mirko Nummela TaVi2 1:02.84 1.74 17.28  

Lähtö 11: M K4 500m alkuerä 1

Lähtöaika: 12:32:49.13

Sija Rata Joukkue Seura Aika Aikaero Ero kärkeen Lisätieto
1 5 Tomi Nieminen - Janne Mäntynen - Tarmo Aalto - Joona Mäntynen PM1 1:44.74      
2 6 Simon Winqvist - Henrik Miettinen - Erik Edelmann - Emil Winqvist C 1:47.85 3.11 3.11  
3 7 Davide Bottieri - Eero Selivaara - Jussi Viljanen - Jarno Naskali MeMa 1:50.40 2.55 5.66  
4 3 Leevi Koskenniemi - Juho Keskinen - Arttu Halmela - Kari Lillia KaMe2 2:03.31 12.91 18.57  
5 4 Vikki Mattila - Esko Virolainen - Aaron Happonen - Anton Happonen VaVe 2:04.66 1.35 19.92  
6 2 Tuomas Marenk - Tuomas Viertola - Jari Malinen - Esa Räsänen TaVi2 2:08.18 3.52 23.44  

Lähtö 12: M K4 500m alkuerä 2

Lähtöaika: 12:37:33.10

Sija Rata Joukkue Seura Aika Aikaero Ero kärkeen Lisätieto
1 5 Matias Ylisiurua - Matti Mäkinen - Niko Keskinen - Jeremy Hakala KaMe1 1:40.16      
2 6 Miika Nykänen - Eetu Kolehmainen - Jarmo Hokkanen - Kari Lehtinen MiMe 1:44.62 4.46 4.46  
3 4 Mikko Niemenpää - Elias Laurell - Otso Eskonen - Hannu Kaukola TaVi1 1:49.23 4.61 9.07  
4 3 Alex Viuho - Arttu Sairiala - Antti Välkki - Max Viuho PM2 1:58.00 8.77 17.84  
5 7 Pentti Mäkinen - Urmas Tiits - Tomi Maijala - Arttu Uusitalo KaMe3 2:04.96 6.96 24.80  

Lähtö 13: SN12 K4 500m

Lähtöaika: 12:42:28.40

Sija Rata Joukkue Seura Aika Aikaero Ero kärkeen Lisätieto
1 5 Elma Laurell - Joona Malinen - Mirko Nummela - Lassi Yli-Peltomaa TaVi 2:28.69      
2 4 Juhani Ritakallio - Juuso Ylisiurua - Cecilia Hirvelä - Anna Haikara KaMe 2:52.17 23.48 23.48  

Lähtö 14: N K4 500m finaali

Lähtöaika: 12:53:40.50

Sija Rata Joukkue Seura Aika Aikaero Ero kärkeen Lisätieto
1 4 Oona Vasko - Reetta Hallila - Emma Nieminen - Josefina Simola KaMe1 1:53.97      
2 5 Netta Malinen - Olivia Malinen - Nina Riosa - Amalea Davydov TaVi 1:55.60 1.63 1.63  
3 6 Emmi Puputti-Vehkalahti - Sara Arousva - Pauliina Kyhä - Minna Mannila MeMa 2:01.22 5.62 7.25  
4 3 Anna Troberg - Katarina Miettinen - Hillevi Westerback - Hannele Eriksson-Anttilainen C 2:03.65 2.43 9.68  
5 7 Nelli Kokko - Linda Rask - Ilona Olkkonen - Kaisa Toivonen KaMe2 2:15.82 12.17 21.85  

Lähtö 15: SN14 K4 500m

Lähtöaika: 13:06:46.46

Sija Rata Joukkue Seura Aika Aikaero Ero kärkeen Lisätieto
1 4 Tomi Johansson - Aapo Halmela - Helena Sjöberg - Ella Maijala KaMe 2:16.85      
2 5 Miska Nummela - Nea Yli-Peltomaa - Ilmari Anttila - Aino Lantelankallio TaVi 2:24.98 8.13 8.13  
3 6 Kalle Soukkio - Tuomas Virolainen - Veikka Niemi - Kaapo Saarinen VaVe 2:32.22 7.24 15.37  

Lähtö 16: M K4 500m välierä

Lähtöaika: 13:26:07.33

Sija Rata Joukkue Seura Aika Aikaero Ero kärkeen Lisätieto
1 3 Vikki Mattila - Esko Virolainen - Aaron Happonen - Anton Happonen VaVe 1:56.01      
2 4 Alex Viuho - Arttu Sairiala - Antti Välkki - Max Viuho PM2 1:58.28 2.27 2.27  
3 5 Leevi Koskenniemi - Juho Keskinen - Arttu Halmela - Kari Lillia KaMe2 1:59.18 0.90 3.17  
4 7 Tuomas Marenk - Tuomas Viertola - Jari Malinen - Esa Räsänen TaVi2 2:03.00 3.82 6.99  
5 6 Pentti Mäkinen - Urmas Tiits - Tomi Maijala - Arttu Uusitalo KaMe3 2:04.49 1.49 8.48  

Lähtö 17: T14 K1 500m Suomen Cup

Lähtöaika: 13:34:38.30

Sija Rata Meloja Seura Aika Aikaero Ero kärkeen Lisätieto
1 5 Vera Winqvist C 2:36.51     T14
2 3 Sandra Helsingius C 2:50.43 13.92 13.92 T14
3 7 Helena Sjöberg KaMe 2:55.44 5.01 18.93 T14
4 2 Aino Lantelankallio TaVi 3:04.51 9.07 28.00 T14
5 4 Ella Maijala KaMe 3:05.20 0.69 28.69 T14
6 8 Anni Aalto TaVi 3:42.16 36.96 1:05.65 SO
DNF 6 Nea Yli-Peltomaa TaVi     T14

Lähtö 18: P14 K1 500m Suomen Cup

Lähtöaika: 13:46:41.46

Sija Rata Meloja Seura Aika Aikaero Ero kärkeen Lisätieto
1 9 Viktor Gustafsson W 2:13.11      
2 3 Tomi Johansson KaMe 2:36.12 23.01 23.01  
3 6 Väinö Pitkänen PM 2:41.28 5.16 28.17  
4 2 Miska Nummela TaVi 2:46.42 5.14 33.31  
5 5 Aapo Halmela KaMe 2:52.66 6.24 39.55  
6 8 Ilmari Anttila TaVi 3:11.68 19.02 58.57  
7 7 Kalle Soukkio VaVe 3:19.04 7.36 1:05.93  
8 1 Oskari Pitkänen PM 3:23.03 3.99 1:09.92  

Lähtö 19: M K4 500m finaali

Lähtöaika: 14:21:22.86

Sija Rata Joukkue Seura Aika Aikaero Ero kärkeen Lisätieto
1 5 Tomi Nieminen - Janne Mäntynen - Tarmo Aalto - Joona Mäntynen PM1 1:35.09      
2 4 Matias Ylisiurua - Matti Mäkinen - Niko Keskinen - Jeremy Hakala KaMe1 1:36.05 0.96 0.96  
3 6 Miika Nykänen - Eetu Kolehmainen - Jarmo Hokkanen - Kari Lehtinen MiMe 1:40.58 4.53 5.49  
4 3 Simon Winqvist - Henrik Miettinen - Erik Edelmann - Emil Winqvist C 1:43.59 3.01 8.50  
5 7 Davide Bottieri - Eero Selivaara - Jussi Viljanen - Jarno Naskali MeMa 1:46.15 2.56 11.06  
6 2 Mikko Niemenpää - Elias Laurell - Otso Eskonen - Hannu Kaukola TaVi1 1:48.11 1.96 13.02  
7 1 Alex Viuho - Arttu Sairiala - Antti Välkki - Max Viuho PM2 1:51.76 3.65 16.67  
8 8 Vikki Mattila - Esko Virolainen - Aaron Happonen - Anton Happonen VaVe 1:55.74 3.98 20.65  
9 9 Leevi Koskenniemi - Juho Keskinen - Arttu Halmela - Kari Lillia KaMe2 1:57.45 1.71 22.36  

Lähtö 20: N K2 5000m finaali

Lähtöaika: 14:36:50.34

Sija Rata Joukkue Seura Aika Aikaero Ero kärkeen Lisätieto
1 6 Netta Malinen - Olivia Malinen TaVi1 22:27.20      
2 5 Reetta Hallila - Oona Vasko KaMe1 22:55.46 28.26 28.26  
3 4 Pauliina Polet - Mira Hämäläinen-Iho VeSa 23:20.77 25.31 53.57  
4 7 Emma Nieminen - Josefina Simola KaMe2 24:15.48 54.71 1:48.28  
5 10 Katarina Miettinen - Hillevi Westerback C 24:22.58 7.10 1:55.38  
6 12 Siri Lindroos - Elin Ljungqvist W 24:22.93 0.35 1:55.73  
7 3 Nina Riosa - Amalea Davydov TaVi2 26:16.47 1:53.54 3:49.27  
8 11 Ilona Olkkonen - Kaisa Toivonen KaMe4 26:43.81 27.34 4:16.61  
9 9 Linda Rask - Nelli Kokko KaMe3 28:27.52 1:43.71 6:00.32  
DNF 8 Emmi Puputti-Vehkalahti - Sara Arousva MeMa      

Lähtö 21: M K2 5000m finaali

Lähtöaika: 15:24:42.75

Sija Rata Joukkue Seura Aika Aikaero Ero kärkeen Lisätieto
1 10 Erik Edelmann - Simon Winqvist C 21:48.74      
2 1 Mikko Niemenpää - Otso Eskonen TaVi1 22:36.46 47.72 47.72  
3 8 Niko Keskinen - Juho Keskinen KaMe2 22:40.59 4.13 51.85  
4 2 Tomi Nieminen - Tarmo Aalto PM2 23:35.22 54.63 1:46.48  
5 9 Davide Bottieri - Jussi Viljanen MeMa 23:39.21 3.99 1:50.47  
6 7 Hannu Kaukola - Elias Laurell TaVi2 23:45.13 5.92 1:56.39  
7 12 Alex Viuho - Arttu Sairiala PM3 24:40.65 55.52 2:51.91  
8 11 Arttu Halmela - Leevi Koskenniemi KaMe3 24:54.30 13.65 3:05.56  
DNF 4 Janne Mäntynen - Joona Mäntynen PM1      
DNF 5 Miika Nykänen - Eetu Kolehmainen MiMe      
DQ 3 Jeremy Hakala - Matias Ylisiurua KaMe1 36:06.70 39:12.26  

Lähtö 22: K-1 200m 1. Alkuerä

Lähtöaika: 9:01:05.20

Sija Rata Meloja Seura Aika Aikaero Ero kärkeen Lisätieto
1 3 Elma Laurell TaVi 1:04.73     T10
2 9 Anna Haikara KaMe 1:11.99 7.26 7.26 T12
3 7 Martti Niemi VaVe 1:13.19 1.20 8.46 P10
4 8 Emilia Yli-Peltomaa TaVi 1:13.78 0.59 9.05 T12
5 2 Helena Räsänen TaVi 1:14.60 0.82 9.87 T10
6 5 Aarre Lantelankallio TaVi 1:19.48 4.88 14.75 P10
7 1 Lahja Riikonen TaVi 1:20.23 0.75 15.50 T10
8 6 Henrik Virolainen VaVe 1:27.05 6.82 22.32 P10

Lähtö 23: K-1 200m 2. Alkuerä

Lähtöaika: 9:04:12.31

Sija Rata Meloja Seura Aika Aikaero Ero kärkeen Lisätieto
1 8 Joona Malinen TaVi 58.98     P12
2 2 Cecilia Hirvelä KaMe 1:00.48 1.50 1.50 T12
3 6 Kalle Kuutti PM 1:00.49 0.01 1.51 P12
4 9 Veikka Niemi VaVe 1:02.48 1.99 3.50 P12
5 4 Lassi Yli-Peltomaa TaVi 1:03.13 0.65 4.15 P12
6 5 Juhani Ritakallio KaMe 1:03.33 0.20 4.35 P12
7 1 Isa Sjöberg C 1:06.39 3.06 7.41 T12
8 7 Alex Autere C 1:08.19 1.80 9.21 P12
9 3 Kaapo Saarinen VaVe 1:11.80 3.61 12.82 P12

Lähtö 24: K-1 200m 3. Alkuerä

Lähtöaika: 9:08:19.60

Sija Rata Meloja Seura Aika Aikaero Ero kärkeen Lisätieto
1 8 Vera Winqvist C 54.20     T14
2 5 Sandra Helsingius C 58.50 4.30 4.30 T14
3 6 Helena Sjöberg KaMe 59.84 1.34 5.64 T14
4 9 Ella Maijala KaMe 1:00.51 0.67 6.31 T14
5 2 Mirko Nummela TaVi 1:00.70 0.19 6.50 P12
6 7 Nea Yli-Peltomaa TaVi 1:02.33 1.63 8.13 T14
7 4 Aino Lantelankallio TaVi 1:04.34 2.01 10.14 T14
8 1 Tuomas Virolainen VaVe 1:07.33 2.99 13.13 P12
9 3 Juuso Ylisiurua KaMe 1:08.62 1.29 14.42 P12

Lähtö 25: K-1 200m 4. Alkuerä

Lähtöaika: 9:14:11.59

Sija Rata Meloja Seura Aika Aikaero Ero kärkeen Lisätieto
1 7 Tomi Johansson KaMe 51.66     P14
2 4 Miska Nummela TaVi 52.50 0.84 0.84 P14
3 8 Väinö Pitkänen PM 53.86 1.36 2.20 P14
4 3 Aapo Halmela KaMe 56.06 2.20 4.40 P14
5 2 Kalle Soukkio VaVe 1:01.80 5.74 10.14 P14
6 9 Ilmari Anttila TaVi 1:03.69 1.89 12.03 P14
7 5 Oskari Pitkänen PM 1:04.81 1.12 13.15 P14
8 1 Anni Aalto TaVi 1:22.92 18.11 31.26 SO
DNS 6 Kalle Hippeläinen VaVe     P14

Lähtö 26: K-1 200m 5. Alkuerä

Lähtöaika: 9:18:32.44

Sija Rata Meloja Seura Aika Aikaero Ero kärkeen Lisätieto
1 3 Hillevi Westerback C 52.19     T16
2 9 Josefina Simola KaMe 53.12 0.93 0.93 T16
3 1 Vellamo Viitanen M 54.27 1.15 2.08 T16
4 5 Katarina Miettinen C 54.70 0.43 2.51 T16
5 7 Linda Rask KaMe 1:03.74 9.04 11.55 T16
6 6 Peppi Moilanen VaVe 1:03.91 0.17 11.72 T16
7 2 Amalea Davydov TaVi 1:06.21 2.30 14.02 T16
8 4 Vilma Kuutti PM 1:12.22 6.01 20.03 T16

Lähtö 27: K-1 200m 6. Alkuerä

Lähtöaika: 9:24:22.00

Sija Rata Meloja Seura Aika Aikaero Ero kärkeen Lisätieto
1 8 Elias Laurell TaVi 43.17     P16
2 6 Aaron Happonen VaVe 44.09 0.92 0.92 P16
3 4 Emil Winqvist C 45.31 1.22 2.14 P16
4 5 Juho Keskinen KaMe 46.13 0.82 2.96 P16
5 7 Arttu Sairiala PM 47.81 1.68 4.64 P16
6 3 Arttu Halmela KaMe 47.92 0.11 4.75 P16
7 2 Esko Virolainen VaVe 50.53 2.61 7.36 P16
8 9 Siri Lindroos W 52.84 2.31 9.67 T16

Lähtö 28: K-1 200m 7. Alkuerä

Lähtöaika: 9:29:04.29

Sija Rata Meloja Seura Aika Aikaero Ero kärkeen Lisätieto
1 5 Eetu Kolehmainen MiMe 38.94     P18
2 8 Matias Ylisiurua KaMe 39.39 0.45 0.45 P18
3 6 Niko Keskinen KaMe 40.25 0.86 1.31 P18
4 7 Otso Eskonen TaVi 43.54 3.29 4.60 P18
5 3 Emma Nieminen KaMe 45.08 1.54 6.14 T18
6 9 Elin Ljungqvist W 49.32 4.24 10.38 T16
7 2 Nelli Kokko KaMe 58.39 9.07 19.45 T18
DNS 4 Jaakko Hippeläinen VaVe     P18

Lähtö 29: K-1 200m 8. Alkuerä

Lähtöaika: 9:33:57.06

Sija Rata Meloja Seura Aika Aikaero Ero kärkeen Lisätieto
1 6 Netta Malinen TaVi 42.81     N
2 5 Viktor Gustafsson W 43.56 0.75 0.75 P16
3 8 Olivia Malinen TaVi 45.10 1.54 2.29 N
4 9 Reetta Hallila KaMe 46.27 1.17 3.46 N
5 7 Nina Riosa TaVi 46.33 0.06 3.52 N
6 4 Tomi Nieminen PM 47.96 1.63 5.15 M40
7 3 Esa Räsänen TaVi 51.71 3.75 8.90 M40
8 2 Pentti Mäkinen KaMe 52.80 1.09 9.99 M50
9 1 Jari Malinen TaVi 1:00.65 7.85 17.84 M50

Lähtö 30: K-1 200m 9. Alkuerä

Lähtöaika: 9:39:37.01

Sija Rata Meloja Seura Aika Aikaero Ero kärkeen Lisätieto
1 5 Joona Mäntynen PM 40.03     M
2 2 Janne Mäntynen PM 40.19 0.16 0.16 M
3 4 Davide Bottieri MeMa 41.78 1.59 1.75 M
4 6 Tuomas Viertola TaVi 46.42 4.64 6.39 M

Lähtö 32: K-1 200m H-finaali

Lähtöaika: 10:12:34.60

Sija Rata Meloja Seura Aika Aikaero Ero kärkeen Lisätieto
1 3 Helena Räsänen TaVi 1:12.91     T10
2 5 Martti Niemi VaVe 1:14.05 1.14 1.14 P10
3 4 Emilia Yli-Peltomaa TaVi 1:14.89 0.84 1.98 T12
4 2 Anni Aalto TaVi 1:19.49 4.60 6.58 SO
5 7 Lahja Riikonen TaVi 1:19.53 0.04 6.62 T10
6 6 Aarre Lantelankallio TaVi 1:25.64 6.11 12.73 P10
7 8 Henrik Virolainen VaVe 1:27.09 1.45 14.18 P10

Lähtö 33: K-1 200m G-finaali

Lähtöaika: 10:19:04.90

Sija Rata Meloja Seura Aika Aikaero Ero kärkeen Lisätieto
1 4 Amalea Davydov TaVi 1:01.98     T16
2 5 Oskari Pitkänen PM 1:05.44 3.46 3.46 P14
3 2 Juuso Ylisiurua KaMe 1:05.57 0.13 3.59 P12
4 3 Isa Sjöberg C 1:05.65 0.08 3.67 T12
5 7 Alex Autere C 1:06.74 1.09 4.76 P12
6 9 Vilma Kuutti PM 1:07.66 0.92 5.68 T16
7 8 Kaapo Saarinen VaVe 1:09.59 1.93 7.61 P12
8 1 Anna Haikara KaMe 1:11.43 1.84 9.45 T12
DNS 6 Tuomas Virolainen VaVe     P12

Lähtö 34: K-1 200m F-finaali

Lähtöaika: 10:23:55.13

Sija Rata Meloja Seura Aika Aikaero Ero kärkeen Lisätieto
1 2 Linda Rask KaMe 59.91     T16
2 6 Juhani Ritakallio KaMe 1:01.37 1.46 1.46 P12
3 7 Ilmari Anttila TaVi 1:02.24 0.87 2.33 P14
4 4 Veikka Niemi VaVe 1:02.32 0.08 2.41 P12
5 8 Peppi Moilanen VaVe 1:03.10 0.78 3.19 T16
6 1 Aino Lantelankallio TaVi 1:03.74 0.64 3.83 T14
7 9 Elma Laurell TaVi 1:04.85 1.11 4.94 T10
8 3 Lassi Yli-Peltomaa TaVi 1:06.42 1.57 6.51 P12
DNF 5 Nea Yli-Peltomaa TaVi     T14

Lähtö 35: K-1 200m E-finaali

Lähtöaika: 10:29:16.24

Sija Rata Meloja Seura Aika Aikaero Ero kärkeen Lisätieto
1 5 Sandra Helsingius C 57.13     T14
2 4 Joona Malinen TaVi 58.49 1.36 1.36 P12
3 2 Ella Maijala KaMe 58.67 0.18 1.54 T14
4 3 Helena Sjöberg KaMe 59.24 0.57 2.11 T14
5 8 Jari Malinen TaVi 59.33 0.09 2.20 M50
6 9 Kalle Soukkio VaVe 59.65 0.32 2.52 P14
7 7 Kalle Kuutti PM 1:00.27 0.62 3.14 P12
8 1 Mirko Nummela TaVi 1:00.38 0.11 3.25 P12
9 6 Cecilia Hirvelä KaMe 1:00.95 0.57 3.82 T12

Lähtö 36: K-1 200m D-finaali

Lähtöaika: 10:34:14.37

Sija Rata Meloja Seura Aika Aikaero Ero kärkeen Lisätieto
1 4 Siri Lindroos W 51.51     T16
2 7 Vera Winqvist C 52.09 0.58 0.58 T14
3 3 Josefina Simola KaMe 52.20 0.11 0.69 T16
4 5 Pentti Mäkinen KaMe 52.26 0.06 0.75 M50
5 8 Katarina Miettinen C 52.27 0.01 0.76 T16
6 2 Vellamo Viitanen M 52.39 0.12 0.88 T16
7 6 Väinö Pitkänen PM 53.98 1.59 2.47 P14
8 1 Aapo Halmela KaMe 55.26 1.28 3.75 P14
9 9 Nelli Kokko KaMe 57.22 1.96 5.71 T18

Lähtö 37: K-1 200m C-finaali

Lähtöaika: 10:40:28.87

Sija Rata Meloja Seura Aika Aikaero Ero kärkeen Lisätieto
1 3 Tomi Nieminen PM 43.84     M40
2 5 Arttu Sairiala PM 46.11 2.27 2.27 P16
3 4 Arttu Halmela KaMe 46.95 0.84 3.11 P16
4 7 Esko Virolainen VaVe 48.59 1.64 4.75 P16
5 6 Elin Ljungqvist W 48.90 0.31 5.06 T16
6 1 Hillevi Westerback C 49.67 0.77 5.83 T16
7 2 Tomi Johansson KaMe 50.56 0.89 6.72 P14
8 9 Miska Nummela TaVi 51.77 1.21 7.93 P14
9 8 Esa Räsänen TaVi 52.37 0.60 8.53 M40

Lähtö 38: K-1 200m B-finaali

Lähtöaika: 10:44:18.84

Sija Rata Meloja Seura Aika Aikaero Ero kärkeen Lisätieto
1 4 Aaron Happonen VaVe 43.31     P16
2 5 Viktor Gustafsson W 43.43 0.12 0.12 P16
3 7 Emil Winqvist C 45.09 1.66 1.78 P16
4 6 Olivia Malinen TaVi 45.28 0.19 1.97 N
5 3 Emma Nieminen KaMe 45.45 0.17 2.14 T18
6 2 Juho Keskinen KaMe 45.46 0.01 2.15 P16
7 1 Nina Riosa TaVi 46.23 0.77 2.92 N
8 9 Tuomas Viertola TaVi 46.51 0.28 3.20 M
9 8 Reetta Hallila KaMe 47.01 0.50 3.70 N

Lähtö 39: K-1 200m A-finaali

Lähtöaika: 10:48:30.44

Sija Rata Meloja Seura Aika Aikaero Ero kärkeen Lisätieto
1 3 Joona Mäntynen PM 37.33     M
2 6 Janne Mäntynen PM 38.33 1.00 1.00 M
3 5 Eetu Kolehmainen MiMe 38.52 0.19 1.19 P18
4 4 Matias Ylisiurua KaMe 39.26 0.74 1.93 P18
5 7 Niko Keskinen KaMe 40.29 1.03 2.96 P18
6 2 Davide Bottieri MeMa 41.24 0.95 3.91 M
7 9 Otso Eskonen TaVi 42.29 1.05 4.96 P18
8 8 Netta Malinen TaVi 42.36 0.07 5.03 N
9 1 Elias Laurell TaVi 43.35 0.99 6.02 P16

Lähtö 40: K-1 T10

Lähtöaika: 11:00.00

Sija Rata Meloja Seura Aika Aikaero Ero kärkeen Lisätieto
1 13 Joona Malinen TaVi 48.39     P12
2 11 Tuomas Virolainen VaVe 48.44 0.05 0.05 P12
3 2 Elma Laurell TaVi 51.30 2.86 2.91 T10
4 14 Veikka Niemi VaVe 51.55 0.25 3.16 P12
5 12 Juhani Ritakallio KaMe 53.24 1.69 4.85 P12
6 17 Lassi Yli-Peltomaa TaVi 53.58 0.34 5.19 P12
7 10 Juuso Ylisiurua KaMe 54.36 0.78 5.97 P12
8 18 Isa Sjöberg C 56.18 1.82 7.79 T12
9 1 Lahja Riikonen TaVi 56.96 0.78 8.57 T10
10 15 Mirko Nummela TaVi 58.41 1.45 10.02 P12
11 8 Emilia Yli-Peltomaa TaVi 1:00.45 2.04 12.06 T12
12 19 Alex Autere C 1:01.30 0.85 12.91 P12
13 6 Martti Niemi VaVe 1:02.65 1.35 14.26 P10
14 7 Cecilia Hirvelä KaMe 1:03.83 1.18 15.44 T12
15 3 Helena Räsänen TaVi 1:03.93 0.10 15.54 T10
16 9 Kalle Kuutti PM 1:07.74 3.81 19.35 P12
17 5 Aarre Lantelankallio TaVi 1:09.25 1.51 20.86 P10
18 4 Henrik Virolainen VaVe 1:14.46 5.21 26.07 P10
19 16 Kaapo Saarinen VaVe 1:16.06 1.60 27.67 P12

Lähtö 41: M K-1 200m viesti alkuerä 1

Lähtöaika: 11:41:34.29

Sija Rata Joukkue Seura Aika Aikaero Ero kärkeen Lisätieto
1 6 Jeremy Hakala - Matias Ylisiurua - Niko Keskinen KaMe1 2:06.71      
2 5 Tarmo Aalto - Max Viuho - Alex Viuho PM2 2:10.07 3.36 3.36  
3 4 Simon Winqvist - Henrik Miettinen - Erik Edelmann C 2:12.69 2.62 5.98  
4 3 Mikko Niemenpää - Elias Laurell - Otso Eskonen TaVi1 2:15.34 2.65 8.63  
5 7 Davide Bottieri - Eero Selivaara - Jarno Naskali MeMa 2:15.63 0.29 8.92  
6 2 Kari Lillia - Pentti Mäkinen - Arttu Halmela KaMe3 2:34.91 19.28 28.20  

Lähtö 42: M K-1 200m viesti alkuerä 2

Lähtöaika: 11:50:17.77

Sija Rata Joukkue Seura Aika Aikaero Ero kärkeen Lisätieto
1 5 Miika Nykänen - Eetu Kolehmainen - Jarmo Hokkanen MiMe 2:09.86      
2 6 Tomi Nieminen - Janne Mäntynen - Joona Mäntynen PM1 2:12.10 2.24 2.24  
3 4 Matti Mäkinen - Leevi Koskenniemi - Juho Keskinen KaMe2 2:16.20 4.10 6.34  
4 7 Anton Happonen - Vikki Mattila - Aaron Happonen VaVe 2:18.21 2.01 8.35  
5 3 Tuomas Marenk - Esa Räsänen - Tuomas Viertola TaVi2 2:43.54 25.33 33.68  

Lähtö 43: N K-1 200m viesti finaali

Lähtöaika: 12:02:25.11

Sija Rata Joukkue Seura Aika Aikaero Ero kärkeen Lisätieto
1 5 Netta Malinen - Olivia Malinen - Nina Riosa TaVi 2:17.57      
2 4 Emma Nieminen - Oona Vasko - Reetta Hallila KaMe1 2:21.47 3.90 3.90  
3 6 Emmi Puputti-Vehkalahti - Sara Arousva - Pauliina Kyhä MeMa 2:33.99 12.52 16.42  
4 3 Anna Troberg - Katarina Miettinen - Hillevi Westerback C 2:41.32 7.33 23.75  
5 7 Nelli Kokko - Linda Rask - Josefina Simola KaMe2 2:58.73 17.41 41.16  

Lähtö 44: M K-1 200m viesti finaali

Lähtöaika: 12:25:16.07

Sija Rata Joukkue Seura Aika Aikaero Ero kärkeen Lisätieto
1 6 Tomi Nieminen - Janne Mäntynen - Joona Mäntynen PM1 1:56.02      
2 5 Jeremy Hakala - Matias Ylisiurua - Niko Keskinen KaMe1 2:02.16 6.14 6.14  
3 4 Miika Nykänen - Eetu Kolehmainen - Jarmo Hokkanen MiMe 2:06.70 4.54 10.68  
4 3 Tarmo Aalto - Max Viuho - Alex Viuho PM2 2:09.42 2.72 13.40  
5 1 Davide Bottieri - Eero Selivaara - Jarno Naskali MeMa 2:13.52 4.10 17.50  
6 7 Simon Winqvist - Henrik Miettinen - Erik Edelmann C 2:13.79 0.27 17.77  
7 8 Mikko Niemenpää - Elias Laurell - Otso Eskonen TaVi1 2:15.42 1.63 19.40  
8 9 Anton Happonen - Vikki Mattila - Aaron Happonen VaVe 2:16.85 1.43 20.83  
9 2 Matti Mäkinen - Leevi Koskenniemi - Juho Keskinen KaMe2 2:19.15 2.30 23.13  

Lähtö 45: Nuorisoviesti

Lähtöaika: 12:50:38.00

Sija Rata Joukkue Seura Aika Aikaero Ero kärkeen Lisätieto
1 9 Cecilia Hirvelä - Tomi Johansson - Juho Keskinen KaMe3 2:45.84      
2 3 Emil Winqvist - Vera Winqvist - Isa Sjöberg C 2:47.86 2.02 2.02  
3 6 Elias Laurell - Nea Yli-Peltomaa - Joona Malinen TaVi1 2:52.19 4.33 6.35  
4 5 Juhani Ritakallio - Ella Maijala - Arttu Halmela KaMe2 2:54.88 2.69 9.04  
5 2 Juuso Ylisiurua - Aapo Halmela - Josefina Simola KaMe1 2:59.96 5.08 14.12  
6 11 Anni Kuutti - Väinö Pitkänen - Kalle Kuutti PM 3:02.51 2.55 16.67  
7 8 Hillevi Westerback - Sandra Helsingius - Alex Autere C 3:03.18 0.67 17.34  
8 4 Amalea Davydov - Miska Nummela - Mirko Nummela TaVi2 3:09.35 6.17 23.51  
9 1 Peppi Moilanen - Veikka Niemi - Kalle Soukkio VaVe 3:19.79 10.44 33.95  
10 7 Martti Niemi - Linda Rask - Helena Sjöberg KaMe/VaVe 3:21.51 1.72 35.67  
11 10 Lassi Yli-Peltomaa - Elma Laurell - Ilmari Anttila TaVi3 3:26.32 4.81 40.48  

Lähtö 46: M K4 1000m finaali

Lähtöaika: 13:43:21.29

Sija Rata Joukkue Seura Aika Aikaero Ero kärkeen Lisätieto
1 9 Matias Ylisiurua - Matti Mäkinen - Niko Keskinen - Jeremy Hakala KaMe1 3:14.89      
2 4 Tomi Nieminen - Janne Mäntynen - Alex Viuho - Joona Mäntynen PM1 3:20.69 5.80 5.80  
3 1 Miika Nykänen - Eetu Kolehmainen - Jarmo Hokkanen - Kari Lehtinen MiMe 3:27.02 6.33 12.13  
4 8 Simon Winqvist - Henrik Miettinen - Erik Edelmann - Emil Winqvist C 3:29.68 2.66 14.79  
5 2 Davide Bottieri - Eero Selivaara - Jussi Viljanen - Jarno Naskali MeMa 3:34.32 4.64 19.43  
6 3 Mikko Niemenpää - Elias Laurell - Otso Eskonen - Teemu Ahokas TaVi1 3:38.53 4.21 23.64  
7 7 Max Viuho - Arttu Sairiala - Antti Välkki - Tarmo Aalto PM2 3:45.28 6.75 30.39  
8 5 Leevi Koskenniemi - Juho Keskinen - Arttu Halmela - Kari Lillia KaMe2 3:53.08 7.80 38.19  
9 6 Tuomas Marenk - Tuomas Viertola - Jari Malinen - Esa Räsänen TaVi2 4:21.45 28.37 1:06.56  

Lähtö 47: T10 & P10 & T12 & P12 K1 1250m

Lähtöaika: 13:54:09.00

Sija Rata Meloja Seura Aika Aikaero Ero kärkeen Lisätieto
1 14 Joona Malinen TaVi 6:39.20     P12
2 11 Kalle Kuutti PM 6:45.90 6.70 6.70 P12
3 18 Mirko Nummela TaVi 6:47.80 1.90 8.60 P12
4 15 Veikka Niemi VaVe 6:52.10 4.30 12.90 P12
5 8 Cecilia Hirvelä KaMe 7:04.50 12.40 25.30 T12
6 3 Elma Laurell TaVi 7:11.00 6.50 31.80 T10
7 7 Isa Sjöberg C 7:11.40 0.40 32.20 T12
8 17 Tuomas Virolainen VaVe 7:18.10 6.70 38.90 P12
9 13 Juuso Ylisiurua KaMe 7:26.50 8.40 47.30 P12
10 16 Lassi Yli-Peltomaa TaVi 7:28.00 1.50 48.80 P12
11 12 Alex Autere C 7:36.40 8.40 57.20 P12
12 2 Helena Räsänen TaVi 8:05.10 28.70 1:25.90 T10
13 6 Martti Niemi VaVe 8:16.80 11.70 1:37.60 P10
14 9 Emilia Yli-Peltomaa TaVi 8:18.70 1.90 1:39.50 T12
15 1 Lahja Riikonen TaVi 9:14.60 55.90 2:35.40 T10
16 5 Aarre Lantelankallio TaVi 9:53.70 39.10 3:14.50 P10
17 4 Henrik Virolainen VaVe 11:23.10 1:29.40 4:43.90 P10
DNF 19 Juhani Ritakallio KaMe     P12

Lähtö 48: N K4 1000m finaali

Lähtöaika: 14:21:09.19

Sija Rata Joukkue Seura Aika Aikaero Ero kärkeen Lisätieto
1 5 Oona Vasko - Reetta Hallila - Emma Nieminen - Josefina Simola KaMe1 3:41.37      
2 4 Netta Malinen - Olivia Malinen - Nina Riosa - Amalea Davydov TaVi 3:43.04 1.67 1.67  
3 7 Emmi Puputti-Vehkalahti - Sara Arousva - Pauliina Kyhä - Minna Mannila MeMa 3:55.88 12.84 14.51  
4 6 Anna Troberg - Katarina Miettinen - Hillevi Westerback - Hannele Eriksson-Anttilainen C 3:57.27 1.39 15.90  
5 3 Nelli Kokko - Linda Rask - Ilona Olkkonen - Kaisa Toivonen KaMe2 4:20.01 22.74 38.64  

Lähtö 49: T14 & P14 K1 2500m

Lähtöaika: 14:35:12.68

Sija Rata Meloja Seura Aika Aikaero Ero kärkeen Lisätieto
1 1 Vera Winqvist C 12:55.75     T14
2 10 Tomi Johansson KaMe 12:58.60 2.85 2.85 P14
3 9 Väinö Pitkänen PM 13:11.91 13.31 16.16 P14
4 11 Miska Nummela TaVi 13:37.44 25.53 41.69 P14
5 3 Helena Sjöberg KaMe 13:39.53 2.09 43.78 T14
6 4 Sandra Helsingius C 14:34.84 55.31 1:39.09 T14
7 5 Ella Maijala KaMe 14:49.94 15.10 1:54.19 T14
8 2 Aino Lantelankallio TaVi 15:09.92 19.98 2:14.17 T14
9 8 Ilmari Anttila TaVi 15:53.80 43.88 2:58.05 P14
DNF 6 Nea Yli-Peltomaa TaVi     T14
DNS 7 Aapo Halmela KaMe     P14
DNS 12 Kalle Hippeläinen VaVe     P14

Lähtö 50: M K4 5000m finaali

Lähtöaika: 15:01:22.89

Sija Rata Joukkue Seura Aika Aikaero Ero kärkeen Lisätieto
1 4 Matias Ylisiurua - Matti Mäkinen - Niko Keskinen - Jeremy Hakala KaMe1 18:50.20      
2 6 Miika Nykänen - Eetu Kolehmainen - Jarmo Hokkanen - Kari Lehtinen MiMe 19:18.88 28.68 28.68  
3 3 Simon Winqvist - Henrik Miettinen - Erik Edelmann - Emil Winqvist C 20:06.28 47.40 1:16.08  
4 8 Tomi Nieminen - Janne Mäntynen - Alex Viuho - Tarmo Aalto PM1 20:38.86 32.58 1:48.66  
5 5 Mikko Niemenpää - Elias Laurell - Otso Eskonen - Teemu Ahokas TaVi1 21:10.42 31.56 2:20.22  
6 2 Leevi Koskenniemi - Juho Keskinen - Arttu Halmela - Kari Lillia KaMe2 22:59.43 1:49.01 4:09.23  
DNF 9 Tuomas Marenk - Tuomas Viertola - Jari Malinen - Esa Räsänen TaVi2      
DQ 7 Davide Bottieri - Eero Selivaara - Jussi Viljanen - Jarno Naskali MeMa 38:01.57 42:10.80