Lähtö 1: M K-1 200m 1. alkuerä

Lähtöaika: 10:13:29.66

Sija Rata Meloja Seura Aika Aikaero Ero kärkeen Lisätieto
1 5 Joona Mäntynen PM 38.53      
2 4 Eetu Kolehmainen MiMe 39.97 1.44 1.44  
3 8 Otto Sivula VaVe 41.92 1.95 3.39  
4 3 Niko Keskinen KaMe 42.30 0.38 3.77  
5 2 Janne Mäntynen PM 43.88 1.58 5.35  
6 6 Victor Gustafsson W 44.81 0.93 6.28  
7 7 Max Viuho PM 47.54 2.73 9.01  
8 1 Ilmari Anttila TaVi 57.54 10.00 19.01  

Lähtö 2: M K-1 200m 2. alkuerä

Lähtöaika: 10:16:32.17

Sija Rata Meloja Seura Aika Aikaero Ero kärkeen Lisätieto
1 4 Jeremy Hakala KaMe 41.16      
2 3 Jaakko Hippeläinen VaVe 45.18 4.02 4.02  
3 5 Elias Laurell PM 45.96 0.78 4.80  
4 1 Arttu Halmela KaMe 46.58 0.62 5.42  
5 6 Kalle Hippeläinen VaVe 47.14 0.56 5.98  
6 2 Andrei Odintcov PM 48.67 1.53 7.51  
7 7 Michael Korte PM 49.04 0.37 7.88  

Lähtö 3: M K-1 200m 3. alkuerä

Lähtöaika: 10:20:41.61

Sija Rata Meloja Seura Aika Aikaero Ero kärkeen Lisätieto
1 4 Tomi Nieminen PM 40.22      
2 5 Kimmo Latvamäki KaMe 40.28 0.06 0.06  
3 2 Alex Viuho PM 45.48 5.20 5.26  
4 3 Juho Keskinen KaMe 46.49 1.01 6.27  
5 7 Jonas Suomalainen SMM 49.69 3.20 9.47  
6 1 Aapo Halmela KaMe 50.39 0.70 10.17  
7 6 Miska Nummela TaVi 50.60 0.21 10.38  

Lähtö 4: N K-1 200m 1. alkuerä

Lähtöaika: 10:23:23.36

Sija Rata Meloja Seura Aika Aikaero Ero kärkeen Lisätieto
1 3 Netta Malinen TaVi 48.98      
2 2 Helmi Ahonen KaMe 53.02 4.04 4.04  
3 7 Minna Lagström SMM 53.40 0.38 4.42  
4 4 Hillevi Westerback C 54.54 1.14 5.56  
5 5 Helena Sjöberg KaMe 54.62 0.08 5.64  
6 6 Nea Yli-Peltomaa PM 56.99 2.37 8.01  
7 1 Vellamo Viitanen M 1:00.57 3.58 11.59  

Lähtö 5: N K-1 200m 2. alkuerä

Lähtöaika: 10:26:29.98

Sija Rata Meloja Seura Aika Aikaero Ero kärkeen Lisätieto
1 4 Emma Nieminen KaMe 46.57      
2 6 Nina Riosa TaVi 49.66 3.09 3.09  
3 3 Elin Ljungqvist W 52.23 2.57 5.66  
4 2 Katarina Miettinen C 55.24 3.01 8.67  
5 5 Heini Hammar PM 58.50 3.26 11.93  
6 1 Nelli Kokko KaMe 1:00.77 2.27 14.20  
7 7 Ella Maijala KaMe 1:01.05 0.28 14.48  

Lähtö 6: P10v K-1 200m Suomen cup

Lähtöaika: 10:28:58.58

Sija Rata Meloja Seura Aika Aikaero Ero kärkeen Lisätieto
1 4 Tommy Autere C 1:12.62      
2 2 Henrik Virolainen VaVe 1:19.32 6.70 6.70  
3 3 Eemeli Matilainen VeSa 1:19.95 0.63 7.33  
4 1 Topias Kärkelä KaMe 1:22.43 2.48 9.81  

Lähtö 7: M C-1 200m SM finaali

Lähtöaika: 10:33:11.63

Sija Rata Meloja Seura Aika Aikaero Ero kärkeen Lisätieto
1 2 Zsolt Czompó PM 49.95      
2 6 Antti Välkki PM 53.78 3.83 3.83  
3 4 Jukka Hämäläinen VeSa 1:01.25 7.47 11.30  
4 8 Max Viuho PM 1:02.79 1.54 12.84  

Lähtö 8: T10v ja T12v K-1 200m Suomen cup

Lähtöaika: 10:36:21.55

Sija Rata Meloja Seura Aika Aikaero Ero kärkeen Lisätieto
1 1 Netta Nieminen PM 1:09.59     T10
2 3 Nadine Tieva C 1:11.56 1.97 1.97 T10
3 6 Suvi Setälä KaMe 1:13.34 1.78 3.75 T12
4 2 Sanni Keskinen KaMe 1:13.74 0.40 4.15 T10
5 7 Aada Lindeman TaVi 1:16.27 2.53 6.68 T12
6 4 Johanna Ritakallio KaMe 1:16.39 0.12 6.80 T10
7 5 Nanna Nieminen PM 1:26.55 10.16 16.96 T10
8 8 Kerttu Jääskeläinen PM 1:29.87 3.32 20.28 T12

Lähtö 9: P12v K-1 200m Suomen cup

Lähtöaika: 10:39:29.04

Sija Rata Meloja Seura Aika Aikaero Ero kärkeen Lisätieto
1 3 Tuure Kärkelä KaMe 1:06.06      
2 5 Aapo Rosenström KaMe 1:07.12 1.06 1.06  
3 1 Aapo Maijala KaMe 1:07.92 0.80 1.86  
4 4 Martti Niemi VaVe 1:08.79 0.87 2.73  
5 6 Robin Lassenius VaVe 1:12.52 3.73 6.46  
6 2 Aarre-llmari Lantelankallio TaVi 1:24.39 11.87 18.33  

Lähtö 10: M K-1 200m 1. välierä

Lähtöaika: 10:55:15.99

Sija Rata Meloja Seura Aika Aikaero Ero kärkeen Lisätieto
1 5 Eetu Kolehmainen MiMe 41.78      
2 7 Niko Keskinen KaMe 42.78 1.00 1.00  
3 4 Elias Laurell PM 43.52 0.74 1.74  
4 1 Victor Gustafsson W 43.89 0.37 2.11  
5 6 Alex Viuho PM 44.86 0.97 3.08  
6 2 Kalle Hippeläinen VaVe 45.31 0.45 3.53  
7 3 Juho Keskinen KaMe 46.15 0.84 4.37  
8 8 Aapo Halmela KaMe 48.06 1.91 6.28  
9 9 Michael Korte PM 48.80 0.74 7.02  

Lähtö 11: M K-1 200m 2. välierä

Lähtöaika: 10:58:39.94

Sija Rata Meloja Seura Aika Aikaero Ero kärkeen Lisätieto
1 6 Otto Sivula VaVe 39.55      
2 4 Kimmo Latvamäki KaMe 40.73 1.18 1.18  
3 5 Jaakko Hippeläinen VaVe 41.16 0.43 1.61  
4 7 Janne Mäntynen PM 42.47 1.31 2.92  
5 3 Arttu Halmela KaMe 43.66 1.19 4.11  
6 1 Max Viuho PM 47.42 3.76 7.87  
7 8 Andrei Odintcov PM 47.49 0.07 7.94  
8 9 Miska Nummela TaVi 49.45 1.96 9.90  
DNF 2 Jonas Suomalainen SMM      

Lähtö 12: T14v K-1 200m Suomen cup

Lähtöaika: 10:51:46.80

Sija Rata Meloja Seura Aika Aikaero Ero kärkeen Lisätieto
1 8 Elma Laurell PM 55.06      
2 9 Isa Sjöberg C 59.23 4.17 4.17  
3 2 Anna Haikara KaMe 1:03.26 4.03 8.20  
4 1 Emilia Campbell C 1:03.42 0.16 8.36  
5 4 Emilia Yli-Peltomaa PM 1:04.71 1.29 9.65  
6 5 Lotta Aro VeSa 1:05.19 0.48 10.13  
7 7 Inka Kupula VeSa 1:05.35 0.16 10.29  
8 3 Iida Lindeman TaVi 1:08.80 3.45 13.74  
9 6 Siiri Munter C 1:15.13 6.33 20.07  

Lähtö 13: P14v K-1 200m Suomen cup

Lähtöaika: 11:03:15.94

Sija Rata Meloja Seura Aika Aikaero Ero kärkeen Lisätieto
1 1 Aatu Mäkelä VeSa 51.68      
2 2 Tuomas Virolainen VaVe 52.12 0.44 0.44  
3 6 Juhani Ritakallio KaMe 52.37 0.25 0.69  
4 4 Kaapo Saarinen VaVe 54.36 1.99 2.68  
5 7 Veikka Niemi VaVe 54.54 0.18 2.86  
6 9 Kalle Kuutti PM 55.33 0.79 3.65  
7 5 Lassi Yli-Peltomaa PM 58.00 2.67 6.32  
8 10 Mirko Nummela TaVi 58.01 0.01 6.33  
9 3 Alex Autere C 1:04.66 6.65 12.98  
10 8 Juuso Ylisiurua KaMe 1:07.52 2.86 15.84  

Lähtö 14: 12v K-2 200m avoin Suomen cup

Lähtöaika: 11:08:58.23

Sija Rata Joukkue Seura Aika Aikaero Ero kärkeen Lisätieto
1 7 Elma Laurell - Netta Nieminen PM 59.36      
2 9 Aapo Maijala - Aapo Rosenström KaMe1 1:02.96 3.60 3.60  
3 2 Suvi Setälä - Tuure Kärkelä KaMe2 1:04.98 2.02 5.62  
4 3 Tommy Autere - Nadine Tieva C 1:05.82 0.84 6.46  
5 5 Martti Niemi - Robin Lassenius VaVe 1:05.83 0.01 6.47  
6 1 Henrik Virolainen (VaVe) - Eemeli Matilainen (VeSa) VaVe 1:13.78 7.95 14.42  
7 4 Sanni Keskinen - Topias Kärkelä KaMe4 1:14.30 0.52 14.94  
8 8 Aada Lindeman - Aarre-Ilmari Lantelankallio TaVi 1:18.33 4.03 18.97  
DNF 6 Johanna Ritakallio - Salla Setälä KaMe3      

Lähtö 15: N K-1 200m välierä

Lähtöaika: 11:13:19.54

Sija Rata Meloja Seura Aika Aikaero Ero kärkeen Lisätieto
1 3 Helena Sjöberg KaMe 54.16      
2 5 Hillevi Westerback C 55.17 1.01 1.01  
3 8 Vellamo Viitanen M 57.86 2.69 3.70  
4 4 Katarina Miettinen C 59.07 1.21 4.91  
5 6 Heini Hammar PM 59.73 0.66 5.57  
6 2 Nelli Kokko KaMe 1:02.40 2.67 8.24  
7 1 Ella Maijala KaMe 1:02.88 0.48 8.72  
DNF 7 Nea Yli-Peltomaa PM      

Lähtö 16: T14v K-2 200m Suomen cup

Lähtöaika: 11:22:45.77

Sija Rata Joukkue Seura Aika Aikaero Ero kärkeen Lisätieto
1 2 Isa Sjöberg - Emilia Campbell C 1:00.27      
2 5 Elma Laurell - Emilia Yli-Peltomaa PM 1:00.89 0.62 0.62  
3 4 Lotta Aro - Inka Kupula VeSa 1:01.25 0.36 0.98  
4 3 Anna Haikara - Suvi Setälä KaMe 1:01.72 0.47 1.45  
5 1 Iida Hakamäki - Cecilia Lassenius VaVe 1:12.00 10.28 11.73  

Lähtö 17: N/M50 K-1 200m Suomen cup

Lähtöaika: 11:28:12.00

Sija Rata Meloja Seura Aika Aikaero Ero kärkeen Lisätieto
1 4 Jussi Vallin SMM 52.23     M50
2 2 Pasi Mäkelä VeSa 53.02 0.79 0.79 M50
3 3 Jyri Lahtinen HeJy 57.19 4.17 4.96 M50
4 1 Jari Malinen TaVi 1:04.12 6.93 11.89 M50
5 5 Johanna Soukkio VaVe 1:18.69 14.57 26.46 N50

Lähtö 18: P14v K-2 200m Suomen cup

Lähtöaika: 11:32:34.08

Sija Rata Joukkue Seura Aika Aikaero Ero kärkeen Lisätieto
1 3 Tuomas Virolainen - Kaapo Saarinen Vave2 48.57      
2 1 Veikka Niemi - Aatu Mäkelä VaVe1 48.89 0.32 0.32  
3 4 Lassi Yli-Peltomaa - Kalle Kuutti PM 52.44 3.55 3.87  
4 2 Juhani Ritakallio - Juuso Ylisiurua KaMe 1:00.51 8.07 11.94  

Lähtö 19: M K-1 200m SM B-finaali

Lähtöaika: 11:39:29.52

Sija Rata Meloja Seura Aika Aikaero Ero kärkeen Lisätieto
1 4 Janne Mäntynen PM 43.27      
2 6 Arttu Halmela KaMe 44.02 0.75 0.75  
3 3 Alex Viuho PM 45.08 1.06 1.81  
4 5 Victor Gustafsson W 45.76 0.68 2.49  
5 7 Kalle Hippeläinen VaVe 46.16 0.40 2.89  
6 1 Juho Keskinen KaMe 46.34 0.18 3.07  
7 2 Max Viuho PM 47.38 1.04 4.11  
8 8 Andrei Odintcov PM 47.99 0.61 4.72  
9 9 Aapo Halmela KaMe 48.41 0.42 5.14  

Lähtö 20: M K-1 200m SM A-finaali

Lähtöaika: 11:44:02.90

Sija Rata Meloja Seura Aika Aikaero Ero kärkeen Lisätieto
1 5 Joona Mäntynen PM 38.45      
2 3 Eetu Kolehmainen MiMe 39.29 0.84 0.84  
3 4 Jeremy Hakala KaMe 39.33 0.04 0.88  
4 7 Otto Sivula VaVe 39.92 0.59 1.47  
5 2 Kimmo Latvamäki KaMe 40.28 0.36 1.83  
6 6 Tomi Nieminen PM 41.17 0.89 2.72  
7 9 Jaakko Hippeläinen VaVe 41.65 0.48 3.20  
8 8 Niko Keskinen KaMe 41.98 0.33 3.53  
9 1 Elias Laurell PM 45.53 3.55 7.08  

Lähtö 21: N K-1 200m SM finaali

Lähtöaika: 11:49:08.56

Sija Rata Meloja Seura Aika Aikaero Ero kärkeen Lisätieto
1 4 Emma Nieminen KaMe 46.94      
2 5 Netta Malinen TaVi 47.19 0.25 0.25  
3 6 Nina Riosa TaVi 49.86 2.67 2.92  
4 3 Helmi Ahonen KaMe 52.29 2.43 5.35  
5 2 Elin Ljungqvist W 55.21 2.92 8.27  
6 7 Minna Lagström SMM 55.66 0.45 8.72  
7 8 Helena Sjöberg KaMe 56.19 0.53 9.25  
8 1 Hillevi Westerback C 56.73 0.54 9.79  
9 9 Vellamo Viitanen M 58.04 1.31 11.10  

Lähtö 22: T10/12v K-1 Taitorata Suomen cup

Lähtöaika: 11:55.00

Sija Rata Meloja Seura Aika Aikaero Ero kärkeen Lisätieto
1 2 Netta Nieminen PM 1:09.75     T10
2 4 Johanna Ritakallio KaMe 1:26.48 16.73 16.73 T10
3 7 Suvi Setälä KaMe 1:27.74 1.26 17.99 T12
4 1 Sanni Keskinen KaMe 1:38.57 10.83 28.82 T10
5 6 Aada Lindeman TaVi 1:39.15 0.58 29.40 T12
6 3 Nadine Tieva C 1:49.48 10.33 39.73 T10
7 5 Nanna Nieminen PM 2:12.66 23.18 1:02.91 T10

Lähtö 23: N C-1 200m SM finaali

Lähtöaika: 12:24:23.17

Sija Rata Meloja Seura Aika Aikaero Ero kärkeen Lisätieto
1 4 Emma Nieminen KaMe 2:42.67      
2 2 Helmi Ahonen KaMe 2:44.53 1.86 1.86  
3 6 Nelli Kokko KaMe 2:52.12 7.59 9.45  

Lähtö 24: M K-2 200m 1. alkuerä

Lähtöaika: 12:30:26.83

Sija Rata Joukkue Seura Aika Aikaero Ero kärkeen Lisätieto
1 3 Tomi-Pekka Nieminen - Elias Laurell PM 40.35      
2 4 Juho Keskinen - Arttu Halmela KaMe 42.31 1.96 1.96  
3 2 Otto Sivula - Jaakko Hippeläinen VaVe 43.36 1.05 3.01  
4 5 Jussi Vallin - Marko Tuohimaa SMM 49.57 6.21 9.22  
5 1 Hannu Kaukola - Miska Nummela TaVi 52.90 3.33 12.55  

Lähtö 25: M K-2 200m 2. alkuerä

Lähtöaika: 12:34:07.77

Sija Rata Joukkue Seura Aika Aikaero Ero kärkeen Lisätieto
1 3 Jeremy Hakala - Niko Keskinen KaMe 39.04      
2 4 Janne Mäntynen - Joona Mäntynen PM1 39.41 0.37 0.37  
3 2 Davide Bottieri - Mika-Petteri Ehoniemi MeMa 40.56 1.15 1.52  
4 5 Otso Eskonen - Mikko Niemenpää TaVi 42.12 1.56 3.08  
5 1 Alex Viuho - Michael Korte PM2 47.98 5.86 8.94  

Lähtö 26: N K-2 200m SM finaali

Lähtöaika: 12:49:15.96

Sija Rata Joukkue Seura Aika Aikaero Ero kärkeen Lisätieto
1 5 Elin Ljungqvist - Anne Rikala W 45.89      
2 4 Netta Malinen - Nina Riosa TaVi 46.02 0.13 0.13  
3 2 Emma Nieminen - Helmi Ahonen KaMe1 46.35 0.33 0.46  
4 3 Katarina Miettinen - Hillevi Westerback C 50.35 4.00 4.46  
5 7 Helena Sjöberg - Josefina Simola KaMe3 52.15 1.80 6.26  
6 1 Minna Lagström - Kaisa Leskinen SMM 53.80 1.65 7.91  
7 6 Nelli Kokko - Ella Maijala KaMe2 55.71 1.91 9.82  

Lähtö 27: M K-2 200m välierä

Lähtöaika: 13:01:43.39

Sija Rata Joukkue Seura Aika Aikaero Ero kärkeen Lisätieto
1 4 Otso Eskonen - Mikko Niemenpää TaVi 44.03      
2 5 Jussi Vallin - Marko Tuohimaa SMM 44.74 0.71 0.71  
3 6 Alex Viuho - Michael Korte PM2 45.20 0.46 1.17  
4 3 Hannu Kaukola - Miska Nummela TaVi 45.80 0.60 1.77  

Lähtö 28: P10/12v K-1 Taitorata Suomen cup

Lähtöaika: 13:10.00

Sija Rata Meloja Seura Aika Aikaero Ero kärkeen Lisätieto
1 5 Tuure Kärkelä KaMe 1:02.25     P12
2 9 Aapo Maijala KaMe 1:02.80 0.55 0.55 P12
3 7 Aapo Rosenström KaMe 1:08.40 5.60 6.15 P12
4 6 Martti Niemi VaVe 1:10.38 1.98 8.13 P12
5 3 Tommy Autere C 1:15.61 5.23 13.36 P10
6 4 Robin Lassenius VaVe 1:18.99 3.38 16.74 P12
7 1 Topias Kärkelä KaMe 1:36.39 17.40 34.14 P10
8 2 Henrik Virolainen VaVe 2:35.93 59.54 1:33.68 P10
9 8 Aarre-Ilmari Lantelankallio TaVi 4:08.28 1:32.35 3:06.03 P12

Lähtö 29: M K-2 200m SM finaali

Lähtöaika: 13:34:34.17

Sija Rata Joukkue Seura Aika Aikaero Ero kärkeen Lisätieto
1 7 Otto Sivula - Jaakko Hippeläinen VaVe 35.88      
2 4 Jeremy Hakala - Niko Keskinen KaMe 35.89 0.01 0.01  
3 5 Tomi-Pekka Nieminen - Elias Laurell PM 2 37.98 2.09 2.10  
4 2 Davide Bottieri - Mika-Petteri Ehoniemi MeMa 39.87 1.89 3.99  
5 3 Juho Keskinen - Arttu Halmela KaMe 40.54 0.67 4.66  
6 8 Otso Eskonen - Mikko Niemenpää TaVi 41.65 1.11 5.77  
7 6 Janne Mäntynen - Joona Mäntynen PM 1 44.05 2.40 8.17  
8 1 Jussi Vallin - Marko Tuohimaa SMM 45.10 1.05 9.22  
9 9 Alex Viuho - Michael Korte PM 3 45.99 0.89 10.11  

Lähtö 30: M K-1 1000m 1. alkuerä

Lähtöaika: 14:46:51.20

Sija Rata Meloja Seura Aika Aikaero Ero kärkeen Lisätieto
1 4 Eetu Kolehmainen MiMe 4:40.0      
2 6 Jaakko Hippeläinen VaVe 4:44.0 4.00 4.00  
3 5 Jeremy Hakala KaMe 4:45.6 1.60 5.60  
4 8 Juho Keskinen KaMe 4:48.0 2.40 8.00  
5 3 Alex Viuho PM 4:53.1 5.10 13.10  
6 2 Arttu Halmela KaMe 4:54.5 1.40 14.50  
7 1 Max Viuho PM 4:59.6 5.10 19.60  
8 9 Andrei Odintcov PM 5:09.1 9.50 29.10  
DNF 7 Tomi Nieminen PM      

Lähtö 31: M K-1 1000m 2. alkuerä

Lähtöaika: 14:54:50.20

Sija Rata Meloja Seura Aika Aikaero Ero kärkeen Lisätieto
1 5 Joona Mäntynen PM 4:16.5      
2 4 Niko Keskinen KaMe 4:18.7 2.20 2.20  
3 7 Elias Laurell PM 4:28.1 9.40 11.60  
4 6 Victor Gustafsson W 4:30.8 2.70 14.30  
5 2 Kalle Hippeläinen VaVe 4:47.7 16.90 31.20  
6 1 Jonas Suomalainen SMM 4:52.2 4.50 35.70  
7 8 Aapo Halmela KaMe 5:00.3 8.10 43.80  
8 3 Michael Korte PM 5:30.9 30.60 1:14.40  

Lähtö 32: N K-1 1000m 1. alkuerä

Lähtöaika: 15:01:27.70

Sija Rata Meloja Seura Aika Aikaero Ero kärkeen Lisätieto
1 6 Nina Riosa TaVI 4:49.4      
2 4 Emma Nieminen KaMe 4:49.8 0.40 0.40  
3 5 Elin Ljungqvist W 5:05.5 15.70 16.10  
4 7 Hillevi Westerback C 5:18.6 13.10 29.20  
5 3 Heini Hammar PM 5:33.6 15.00 44.20  
6 2 Aino-Linnea Lantelankallio TaVi 5:52.0 18.40 1:02.60  
7 1 Ella Maijala KaMe 5:52.6 0.60 1:03.20  

Lähtö 33: N K-1 1000m 2. alkuerä

Lähtöaika: 15:10:16.50

Sija Rata Meloja Seura Aika Aikaero Ero kärkeen Lisätieto
1 6 Netta Malinen TaVi 4:58.91      
2 7 Helena Sjöberg KaMe 5:03.09 4.18 4.18  
3 4 Helmi Ahonen KaMe 5:19.23 16.14 20.32  
4 5 Katarina Miettinen C 5:20.81 1.58 21.90  
5 3 Nea Yli-Peltomaa PM 5:30.80 9.99 31.89  
6 1 Velamo Viitanen M 5:56.88 26.08 57.97  
7 2 Neli Kokko KaMe 5:57.17 0.29 58.26  

Lähtö 34: N/M50 K-1 1000m Suomen cup

Lähtöaika: 15:18:19.20

Sija Rata Meloja Seura Aika Aikaero Ero kärkeen Lisätieto
1 2 Jussi Vallin SMM 4:30.5     M50
2 1 Jyri Lahtinen HeJy 4:45.4 14.90 14.90 M50
3 3 Pasi Mäkelä VeSa 4:56.8 11.40 26.30 M50
4 4 Johanna Soukkio VaVe 6:05.1 1:08.30 1:34.60 N50

Lähtö 35: M K-1 1000m välierä

Lähtöaika: 15:46:02.24

Sija Rata Meloja Seura Aika Aikaero Ero kärkeen Lisätieto
1 7 Arttu Halmela KaMe 4:42.99      
2 4 Victor Gustafsson W 4:43.05 0.06 0.06  
3 3 Alex Viuho PM 4:47.35 4.30 4.36  
4 2 Jonas Suomalainen SMM 4:56.09 8.74 13.10  
5 1 Aapo Halmela KaMe 4:56.36 0.27 13.37  
6 5 Juho Keskinen KaMe 5:02.82 6.46 19.83  
7 9 Andrei Odintcov PM 5:12.61 9.79 29.62  
8 8 Max Viuho PM 5:20.71 8.10 37.72  
DQ 6 Kalle Hippeläinen VaVe      

Lähtö 36: N K-1 1000m välierä

Lähtöaika: 15:59:17.06

Sija Rata Meloja Seura Aika Aikaero Ero kärkeen Lisätieto
1 5 Hillevi Westerback C 5:21.11      
2 2 Vellamo Viitanen M 5:22.48 1.37 1.37  
3 4 Katarina Miettinen C 5:24.71 2.23 3.60  
4 3 Heini Hammar PM 5:28.16 3.45 7.05  
5 6 Nea Yli-Peltomaa PM 5:46.24 18.08 25.13  
6 7 Aino-Linnea Lantelankallio TaVi 5:56.51 10.27 35.40  
7 1 Nelli Kokko KaMe 5:58.28 1.77 37.17  
8 8 Ella Maijala KaMe 5:58.32 0.04 37.21  

Lähtö 37: M C-1 1000m SM finaali

Lähtöaika: 16:07:55.20

Sija Rata Meloja Seura Aika Aikaero Ero kärkeen Lisätieto
1 4 Zsolt Czompó PM 5:52.4      
2 2 Antti Välkki PM 7:02.9 1:10.50 1:10.50  
3 6 Max Viuho PM 8:41.2 1:38.30 2:48.80  

Lähtö 38: M K-1 1000m SM finaali

Lähtöaika: 17:07:06.39

Sija Rata Meloja Seura Aika Aikaero Ero kärkeen Lisätieto
1 7 Jeremy Hakala KaMe 4:08.74      
2 5 Eetu Kolehmainen MiMe 4:13.90 5.16 5.16  
3 3 Jaakko Hippeläinen VaVe 4:18.94 5.04 10.20  
4 4 Joona Mäntynen PM 4:22.32 3.38 13.58  
5 6 Niko Keskinen KaMe 4:22.52 0.20 13.78  
6 2 Elias Laurell PM 4:57.58 35.06 48.84  
7 8 Arttu Halmela KaMe 5:02.39 4.81 53.65  
8 9 Alex Viuho PM 5:03.86 1.47 55.12  
9 1 Victor Gustafsson W 5:05.02 1.16 56.28  

Lähtö 39: N K-1 1000m SM finaali

Lähtöaika: 17:13:59.91

Sija Rata Meloja Seura Aika Aikaero Ero kärkeen Lisätieto
1 4 Netta Malinen TaVi 4:37.43      
2 3 Emma Nieminen KaMe 4:43.48 6.05 6.05  
3 5 Nina Riosa TaVI 4:49.24 5.76 11.81  
4 6 Helena Sjöberg KaMe 5:01.23 11.99 23.80  
5 2 Helmi Ahonen KaMe 5:08.99 7.76 31.56  
6 7 Elin Ljungqvist W 5:11.62 2.63 34.19  
7 8 Hillevi Westerback C 5:17.37 5.75 39.94  
8 1 Vellamo Viitanen M 5:23.15 5.78 45.72  
9 9 Katarina Miettinen C 5:28.92 5.77 51.49  

Lähtö 40: M K-2 1000m SM finaali

Lähtöaika: 17:51:33.37

Sija Rata Joukkue Seura Aika Aikaero Ero kärkeen Lisätieto
1 5 Jeremy Hakala - Niko Keskinen KaMe1 4:01.15      
2 4 Elias Laurell - Tomi Nieminen PM1 4:07.66 6.51 6.51  
3 7 Juho Keskinen - Arttu Halmela KaMe2 4:12.61 4.95 11.46  
4 8 Davide Bottieri - Mika-Petteri Ehoniemi MeMa 4:13.56 0.95 12.41  
5 6 Jussi Vallin - Marko Tuohimaa SMM 4:29.16 15.60 28.01  
6 1 Hannu Kaukola - Otso Eskonen TaVi1 4:30.06 0.90 28.91  
7 3 Andrei Odintcov - Michael Korte PM2 4:48.26 18.20 47.11  
8 2 Miska Nummela - Ilmari Anttila TaVi2 4:58.14 9.88 56.99  

Lähtö 41: N K-2 1000m SM finaali

Lähtöaika: 18:05:23.46

Sija Rata Joukkue Seura Aika Aikaero Ero kärkeen Lisätieto
1 3 Emma Nieminen - Helmi Ahonen KaMe1 4:43.47      
2 4 Hillevi Westerback - Katarina Miettinen C 4:52.85 9.38 9.38  
3 2 Nina Riosa - Aino-Linnea Lantelankallio TaVi 4:59.29 6.44 15.82  
4 5 Helena Sjöberg - Josefina Simola KaMe2 5:06.89 7.60 23.42  
5 1 Nelli Kokko - Ella Maijala KaMe3 5:24.80 17.91 41.33  

Lähtö 42: M K-1 500m 1. alkuerä

Lähtöaika: 9:01:45.95

Sija Rata Meloja Seura Aika Aikaero Ero kärkeen Lisätieto
1 9 Jeremy Hakala KaMe 2:01.29      
2 1 Niko Keskinen KaMe 2:03.86 2.57 2.57  
3 5 Tomi Nieminen PM 2:07.86 4.00 6.57  
4 4 Kalle Hippeläinen VaVe 2:10.26 2.40 8.97  
5 2 Juho Keskinen KaMe 2:13.87 3.61 12.58  
6 3 Alex Viuho PM 2:16.48 2.61 15.19  
7 8 Max Viuho PM 2:20.21 3.73 18.92  
8 6 Andrei Odintcov PM 2:24.76 4.55 23.47  
DNS 7 Otto Sivula VaVe      

Lähtö 43: M K-1 500m 2. alkuerä

Lähtöaika: 9:09:08.51

Sija Rata Meloja Seura Aika Aikaero Ero kärkeen Lisätieto
1 4 Eetu Kolehmainen MiMe 2:00.28      
2 8 Joona Mäntynen PM 2:02.77 2.49 2.49  
3 3 Jaakko Hippeläinen VaVe 2:06.68 3.91 6.40  
4 1 Janne Mäntynen PM 2:09.61 2.93 9.33  
5 6 Elias Laurell PM 2:11.56 1.95 11.28  
6 7 Victor Gustafsson W 2:13.20 1.64 12.92  
7 5 Arttu Halmela KaMe 2:18.26 5.06 17.98  
8 9 Aapo Halmela KaMe 2:22.42 4.16 22.14  
9 2 Michael Korte PM 2:33.38 10.96 33.10  

Lähtö 44: N K-1 500m 1. alkuerä

Lähtöaika: 9:17:58.68

Sija Rata Meloja Seura Aika Aikaero Ero kärkeen Lisätieto
1 5 Netta Malinen TaVi 2:25.06      
2 2 Helena Sjöberg KaMe 2:30.33 5.27 5.27  
3 4 Helmi Ahonen KaMe 2:38.82 8.49 13.76  
4 6 Nea Yli-Peltomaa PM 2:42.60 3.78 17.54  
5 3 Katarina Miettinen C 2:48.95 6.35 23.89  
6 7 Ella Maijala KaMe 2:50.95 2.00 25.89  
7 1 Aino-Linnea Lantelankallio TaVi 2:58.91 7.96 33.85  

Lähtö 45: N K-1 500m 2. alkuerä

Lähtöaika: 9:29:34.01

Sija Rata Meloja Seura Aika Aikaero Ero kärkeen Lisätieto
1 5 Emma Nieminen KaMe 2:20.01      
2 3 Nina Riosa TaVi 2:21.93 1.92 1.92  
3 2 Elin Ljungqvist W 2:33.59 11.66 13.58  
4 4 Hillevi Westerback C 2:39.03 5.44 19.02  
5 7 Heini Hammar PM 2:46.12 7.09 26.11  
6 6 Vellamo Viitanen M 2:56.74 10.62 36.73  
7 1 Nelli Kokko KaMe 3:01.54 4.80 41.53  

Lähtö 46: T/P14v K-4 500m avoin Suomen cup

Lähtöaika: 9:38:46.10

Sija Rata Joukkue Seura Aika Aikaero Ero kärkeen Lisätieto
1 3 Cecilia Lassenius - Tuomas Virolainen - Kaapo Saarinen - Veikka Niemi VaVe 2:10.28      
2 5 Lassi Yli-Peltomaa - Elma Laurell - Emilia Yli-Peltomaa - Kalle Kuutti PM 2:10.40 0.12 0.12  
3 4 Tuure Kärkelä - Juuso Ylisiurua - Anna Haikara - Juhani Ritakallio KaMe 2:23.40 13.00 13.12  
4 1 Isa Sjöberg - Emilia Campbell - Siiri Munter - Alex Autere C 2:26.50 3.10 16.22  
5 2 Mirko Nummela - Iida Lindeman - Aada Lindeman - Nuutti Lindfors TaVi 2:39.83 13.33 29.55  

Lähtö 47: N/M50v K-1 500m Suomen cup

Lähtöaika: 9:46:55.53

Sija Rata Meloja Seura Aika Aikaero Ero kärkeen Lisätieto
1 1 Jyri Lahtinen HeJy 2:24.16     M50
2 2 Pasi Mäkelä VeSa 2:25.43 1.27 1.27 M50
3 3 Johanna Soukkio VaVe 3:05.24 39.81 41.08 N50

Lähtö 48: K-1 3x200m Nuorisoviesti Suomen cup 1. alkuerä

Lähtöaika: 10:09:45.30

Sija Rata Joukkue Seura Aika Aikaero Ero kärkeen Lisätieto
1 6 Nea Yli-Peltomaa - Lassi Yli-Peltomaa - Elma Laurell PM 1 3:13.35      
2 1 Anna Haikara - Aapo Halmela - Tuure Kärkelä KaMe 2 3:13.68 0.33 0.33  
3 2 Miska Nummela - Mirko Nummela - Aada Lindeman TaVi 1 3:20.49 6.81 7.14  
4 5 Juhani Ritakallio - Helena Sjöberg - Suvi Setälä KaMe 1 3:33.60 13.11 20.25  
5 4 Nadine Tieva - Alex Autere - Isa Sjöberg C 1 3:47.91 14.31 34.56  
6 3 Martti Niemi - Cecilia Lassenius - Kaapo Saarinen VaVe 2 4:13.60 25.69 1:00.25  

Lähtö 49: K-1 3x200m Nuorisoviesti Suomen cup 2 alkuerä

Lähtöaika: 10:21:34.64

Sija Rata Joukkue Seura Aika Aikaero Ero kärkeen Lisätieto
1 3 Kalle Hippeläinen - Iida Hakamäki - Tuomas Virolainen VaVe 1 3:22.84      
2 6 Netta Nieminen - Emilia Yli-Peltomaa - Kalle Kuutti PM 2 3:28.47 5.63 5.63  
3 2 Ella Maijala - Juuso Ylisiurua - Aapo Maijala KaMe 3 3:30.52 2.05 7.68  
4 5 Aada Mantere - Johanna Ritakallio - Aapo Rosenström KaMe 4 3:47.46 16.94 24.62  
5 4 Ilmari Anttila - Iida Lindeman - Aarre-Ilmari Lantelankallio TaVi 2 3:52.82 5.36 29.98  
6 1 Tommy Autere - Siiri Munter - Emilia Campbell C 2 3:56.76 3.94 33.92  

Lähtö 50: M K-1 500m välierä

Lähtöaika: 10:38:22.05

Sija Rata Meloja Seura Aika Aikaero Ero kärkeen Lisätieto
1 6 Elias Laurell PM 2:04.60      
2 5 Kalle Hippeläinen VaVe 2:05.25 0.65 0.65  
3 1 Arttu Halmela KaMe 2:06.31 1.06 1.71  
4 2 Victor Gustafsson W 2:07.17 0.86 2.57  
5 3 Juho Keskinen KaMe 2:11.06 3.89 6.46  
6 7 Alex Viuho PM 2:12.80 1.74 8.20  
7 9 Aapo Halmela KaMe 2:14.07 1.27 9.47  
8 8 Max Viuho PM 2:31.93 17.86 27.33  
DNF 4 Janne Mäntynen PM      

Lähtö 51: N K-1 500m välierä

Lähtöaika: 10:46:00.82

Sija Rata Meloja Seura Aika Aikaero Ero kärkeen Lisätieto
1 3 Katarina Miettinen C 2:31.62      
2 4 Hillevi Westerback C 2:34.44 2.82 2.82  
3 2 Vellamo Viitanen M 2:35.42 0.98 3.80  
4 6 Heini Hammar PM 2:38.18 2.76 6.56  
5 5 Nea Yli-Peltomaa PM 2:45.69 7.51 14.07  
6 1 Nelli Kokko KaMe 2:50.95 5.26 19.33  
7 7 Ella Maijala KaMe 2:52.71 1.76 21.09  
8 8 Aino-Linnea Lantelankallio TaVi 2:54.40 1.69 22.78  

Lähtö 52: T14v K-2 500m Suomen cup

Lähtöaika: 10:54:45.40

Sija Rata Joukkue Seura Aika Aikaero Ero kärkeen Lisätieto
1 5 Elma Laurell - Emilia Yli-Peltomaa PM 2:41.67      
2 3 Lotta Aro - Inka Kupula VeSa 2:43.36 1.69 1.69  
3 2 Anna Haikara - Suvi Setälä KaMe 2:55.87 12.51 14.20  
4 4 Isa Sjöberg - Emilia Campbell C 3:00.15 4.28 18.48  
5 1 Iida Hakamäki - Cecilia Lassenius VaVe 3:19.60 19.45 37.93  

Lähtö 53: M C-1 500m SM finaali

Lähtöaika: 11:03:03.42

Sija Rata Meloja Seura Aika Aikaero Ero kärkeen Lisätieto
1 8 Zsolt Czompó PM 2:36.26      
2 2 Antti Välkki PM 2:52.78 16.52 16.52  
3 4 Jukka Hämäläinen VeSa 3:05.85 13.07 29.59  
4 6 Max Viuho PM 3:34.87 29.02 58.61  

Lähtö 54: K-1 3x200m Nuorisoviesti Suomen cup finaali

Lähtöaika: 11:30:06.93

Sija Rata Joukkue Seura Aika Aikaero Ero kärkeen Lisätieto
1 4 Kalle Hippeläinen - Iida Hakamäki - Tuomas Virolainen VaVe 1 3:03.58      
2 5 Nea Yli-Peltomaa - Lassi Yli-Peltomaa - Elma Laurell PM 1 3:05.88 2.30 2.30  
3 7 Miska Nummela - Mirko Nummela - Aada Lindeman TaVi 1 3:24.33 18.45 20.75  
4 8 Juhani Ritakallio - Helena Sjöberg - Suvi Setälä KaMe 1 3:27.48 3.15 23.90  
5 3 Anna Haikara - Aapo Halmela - Tuure Kärkelä KaMe 2 3:30.18 2.70 26.60  
6 6 Netta Nieminen - Emilia Yli-Peltomaa - Kalle Kuutti PM 2 3:37.81 7.63 34.23  
7 9 Nadine Tieva - Alex Autere - Isa Sjöberg C 1 3:41.03 3.22 37.45  
8 1 Aada Mantere - Johanna Ritakallio - Aapo Rosenström KaMe 4 3:47.85 6.82 44.27  
9 2 Ella Maijala - Juuso Ylisiurua - Aapo Maijala KaMe 3 3:48.30 0.45 44.72  

Lähtö 55: M K-1 500m SM finaali

Lähtöaika: 12:29:43.45

Sija Rata Meloja Seura Aika Aikaero Ero kärkeen Lisätieto
1 4 Eetu Kolehmainen MiMe 1:47.99      
2 6 Joona Mäntynen PM 1:48.45 0.46 0.46  
3 5 Jeremy Hakala KaMe 1:49.34 0.89 1.35  
4 2 Jaakko Hippeläinen VaVe 1:54.69 5.35 6.70  
5 3 Niko Keskinen KaMe 1:55.58 0.89 7.59  
6 7 Tomi Nieminen PM 2:07.81 12.23 19.82  
7 8 Elias Laurell PM 2:10.48 2.67 22.49  
8 1 Kalle Hippeläinen VaVe 2:10.79 0.31 22.80  
9 9 Arttu Halmela KaMe 2:14.02 3.23 26.03  

Lähtö 56: N K-1 500m SM finaali

Lähtöaika: 12:38:43.56

Sija Rata Meloja Seura Aika Aikaero Ero kärkeen Lisätieto
1 5 Netta Malinen TaVi 2:09.04      
2 4 Emma Nieminen KaMe 2:15.06 6.02 6.02  
3 6 Nina Riosa TaVi 2:18.10 3.04 9.06  
4 7 Helmi Ahonen KaMe 2:23.86 5.76 14.82  
5 3 Helena Sjöberg KaMe 2:29.74 5.88 20.70  
6 2 Elin Ljungqvist W 2:32.04 2.30 23.00  
7 8 Katarina Miettinen C 2:34.65 2.61 25.61  
8 1 Hillevi Westerback C 2:35.41 0.76 26.37  
9 9 Vellamo Viitanen M 2:35.72 0.31 26.68  

Lähtö 57: T/P 12 K-4 mini 500m Suomen cup

Lähtöaika: 12:48:05.01

Sija Rata Joukkue Seura Aika Aikaero Ero kärkeen Lisätieto
1 1 Tuure Kärkelä - Aapo Maijala - Aapo Rosenström - Suvi Setälä KaMe 2:29.79      
2 4 Elma Laurell - Netta Nieminen - Nanna Nieminen - Kerttu Jääskeläinen PM 2:35.63 5.84 5.84  
3 2 Iida Hakamäki - Martti Niemi - Henrik Virolainen - Robin Lassenius VaVe 2:41.96 6.33 12.17  
4 3 Sanni Keskinen - Johanna Ritakallio - Topias Kärkelä - Salla Setälä KaMe 3:09.73 27.77 39.94  

Lähtö 58: P14v K-2 500m Suomen cup

Lähtöaika: 12:57:05.05

Sija Rata Joukkue Seura Aika Aikaero Ero kärkeen Lisätieto
1 2 Aatu Mäkelä - Kaapo Saarinen VeSa 2:12.75      
2 3 Tuomas Virolainen - Veikka Niemi VaVe 2:19.51 6.76 6.76  
3 4 Lassi Yli-Peltomaa - Kalle Kuutti PM 2:21.23 1.72 8.48  
4 1 Juhani Ritakallio - Juuso Ylisiurua KaMe 2:28.94 7.71 16.19  

Lähtö 59: M K-2 500m SM finaali

Lähtöaika: 13:30:23.65

Sija Rata Joukkue Seura Aika Aikaero Ero kärkeen Lisätieto
1 6 Jeremy Hakala - Niko Keskinen KaMe 1 1:44.64      
2 1 Tomi-Pekka Nieminen - Joona Mäntynen PM 1 1:49.03 4.39 4.39  
3 9 Kalle Hippeläinen - Jaakko Hippeläinen VaVe 1:54.27 5.24 9.63  
4 2 Davide Bottieri - Mika-Petteri Ehoniemi MeMa 1:56.84 2.57 12.20  
5 8 Juho Keskinen - Arttu Halmela KaMe 2 1:57.85 1.01 13.21  
6 4 Elias Laurell - Alex Viuho PM 2 1:58.42 0.57 13.78  
7 5 Otso Eskonen - Mikko Niemenpää TaVi 1 2:00.70 2.28 16.06  
8 7 Andrei Odintcov - Michael Korte PM 3 2:19.03 18.33 34.39  
9 3 Miska Nummela - Ilmari Anttila TaVi 2 2:22.09 3.06 37.45  

Lähtö 60: P/T 10 ja 12 K-1 1250m Suomen cup

Lähtöaika: 13:47:29.87

Sija Rata Meloja Seura Aika Aikaero Ero kärkeen Lisätieto
1 3 Aapo Rosenström KaMe 6:56.29     P12
2 1 Tuure Kärkelä KaMe 7:04.48 8.19 8.19 P12
3 5 Aapo Maijala KaMe 7:04.73 0.25 8.44 P12
4 2 Martti Niemi VaVe 7:10.16 5.43 13.87 P12
5 6 Robin Lassenius VaVe 7:10.30 0.14 14.01 P12
6 7 Tommy Autere C 7:17.64 7.34 21.35 P10
7 14 Nadine Tieva C 7:34.23 16.59 37.94 T10
8 16 Netta Nieminen PM 7:36.58 2.35 40.29 T10
9 15 Johanna Ritakallio KaMe 7:43.60 7.02 47.31 T10
10 11 Suvi Setälä KaMe 7:43.65 0.05 47.36 T12
11 13 Sanni Keskinen KaMe 7:50.00 6.35 53.71 T10
12 10 Aada Lindeman Tavi 8:04.02 14.02 1:07.73 T12
13 9 Henrik Virolainen VaVe 8:06.15 2.13 1:09.86 P10
14 8 Topias Kärkelä KaMe 8:16.28 10.13 1:19.99 P10
15 4 Aarre-Ilmari Lantelankallio TaVi 8:51.76 35.48 1:55.47 P12
16 12 Nanna Nieminen PM 9:31.11 39.35 2:34.82 T10

Lähtö 61: N K-2 500m SM finaali

Lähtöaika: 14:15:35.52

Sija Rata Joukkue Seura Aika Aikaero Ero kärkeen Lisätieto
1 1 Netta Malinen - Olivia Malinen TaVi 1:57.49      
2 4 Emma Nieminen - Helmi Ahonen KaMe 1 2:05.05 7.56 7.56  
3 5 Hillevi Westerback - Katarina Miettinen C 2:09.65 4.60 12.16  
4 2 Helena Sjöberg - Josefina Simola KaMe 2 2:15.71 6.06 18.22  
5 3 Minna Lagström - Kaisa Leskinen SMM 2:20.30 4.59 22.81  
6 6 Nelli Kokko - Ella Maijala KaMe 3 2:25.20 4.90 27.71  

Lähtö 62: P/T 14 K-1 2500m Suomen cup

Lähtöaika: 14:37:15.44

Sija Rata Meloja Seura Aika Aikaero Ero kärkeen Lisätieto
1 5 Aatu Mäkelä VeSa 12:26.22     P14
2 1 Juhani Ritakallio KaMe 12:27.78 1.56 1.56 P14
3 8 Tuomas Virolainen VaVe 12:28.11 0.33 1.89 P14
4 2 Veikka Niemi VaVe 12:44.77 16.66 18.55 P14
5 6 Kaapo Saarinen VaVe 12:49.11 4.34 22.89 P14
6 9 Kalle Kuutti PM 13:05.83 16.72 39.61 P14
7 20 Elma Laurell PM 13:07.96 2.13 41.74 T14
8 10 Lassi Yli-Peltomaa PM 13:46.60 38.64 1:20.38 P14
9 4 Mirko Nummela TaVi 13:51.04 4.44 1:24.82 P14
10 3 Alex Autere C 13:54.98 3.94 1:28.76 P14
11 16 Isa Sjöberg C 13:58.55 3.57 1:32.33 T14
12 17 Anna Haikara KaMe 14:17.46 18.91 1:51.24 T14
13 14 Lotta Aro VeSa 14:28.49 11.03 2:02.27 T14
14 7 Juuso Ylisiurua KaMe 14:36.14 7.65 2:09.92 P14
15 11 Iida Lindeman TaVi 14:43.63 7.49 2:17.41 T14
16 19 Emilia Yli-Peltomaa PM 15:03.49 19.86 2:37.27 T14
17 12 Inka Kupula VeSa 15:36.89 33.40 3:10.67 T14
18 15 Siiri Munter C 16:40.80 1:03.91 4:14.58 T14
19 18 Emilia Campbell C 17:02.69 21.89 4:36.47 T14

Lähtö 63: M K-1 5000m SM finaali

Lähtöaika: 15:02:31.43

Sija Rata Meloja Seura Aika Aikaero Ero kärkeen Lisätieto
1 6 Eetu Kolehmainen MiMe 21:20.85      
2 1 Jaakko Hippeläinen VaVe 21:29.18 8.33 8.33  
3 2 Niko Keskinen KaMe 21:51.10 21.92 30.25  
4 15 Kimmo Latvamäki KaMe 22:35.94 44.84 1:15.09  
5 3 Davide Bottieri MeMa 22:44.55 8.61 1:23.70  
6 5 Kalle Hippeläinen VaVe 23:19.11 34.56 1:58.26  
7 10 Ilkka Ritvos W 23:20.18 1.07 1:59.33  
8 14 Arttu Halmela KaMe 24:35.58 1:15.40 3:14.73  
9 18 Juho Keskinen KaMe 25:10.26 34.68 3:49.41  
10 7 Aapo Halmela KaMe 25:19.57 9.31 3:58.72  
11 4 Miska Nummela TaVi 25:27.28 7.71 4:06.43  
12 8 Michael Korte PM 26:39.82 1:12.54 5:18.97  
13 16 Ilmari Anttila TaVi 28:47.91 2:08.09 7:27.06  
DNF 9 Joona Mäntynen PM      
DNF 12 Elias Laurell PM      
DNF 13 Jeremy Hakala KaMe      
DNF 19 Tomi Nieminen PM      
DQ 17 Alex Viuho PM      

Lähtö 64: N K-1 5000m SM finaali

Lähtöaika: 15:36:56.22

Sija Rata Meloja Seura Aika Aikaero Ero kärkeen Lisätieto
1 8 Nina Riosa TaVi 23:34.58      
2 11 Emma Nieminen KaMe 23:44.63 10.05 10.05  
3 1 Netta Malinen TaVi 25:01.89 1:17.26 1:27.31  
4 7 Helmi Ahonen KaMe 25:32.65 30.76 1:58.07  
5 10 Helena Sjöberg KaMe 25:35.27 2.62 2:00.69  
6 4 Hillevi Westerback C 25:44.66 9.39 2:10.08  
7 6 Vellamo Viitanen M 26:21.79 37.13 2:47.21  
8 5 Katarina Miettinen C 26:39.74 17.95 3:05.16  
9 3 Nea Yli-Peltomaa PM 29:52.28 3:12.54 6:17.70  
10 2 Johanna Soukkio VaVe 30:08.81 16.53 6:34.23