Lähtö 1: K-1 200m 1. Alkuerä - Klo 10:00

(Suomen Cup)

Rata Kilpailija Seura Lisätiedot
1 Johanna Ritakallio KaMe T10
2 Netta Nieminen PM T10
3 Tommy Autere C P10
4 Henrik Virolainen VaVe P10
5 Suvi Setälä KaMe T12
6 Isa Sjöberg C T12
7 Cecilia Hirvelä KaMe T12
8 Elma Laurell PM T12
9 Emilia Campbell C T12

Lähtö 2: K-1 200m 2. Alkuerä - Klo 10:05

(Suomen Cup)

Rata Kilpailija Seura Lisätiedot
1 Emilia Yli-Peltomaa TaVi T12
2 Helena Räsänen TaVi T12
3 Leo Hyttinen KaMe P12
4 Alex Autere C P12
5 Juuso Ylisiurua KaMe P12
6 Juho Kuisma VaVe P12
7 VaVe P12
8 Aarre Lantelankallio TaVi P12
9 Samu Kuisma VaVe P12

Lähtö 3: K-1 200m 3. Alkuerä - Klo 10:10

(Suomen Cup)

Rata Kilpailija Seura Lisätiedot
2 Anna Haikara KaMe T14
3 Sandra Helsingius C T14
4 Helena Sjöberg KaMe T14
5 Ella Lehtiö SMM T14
6 Vera Winqvist C T14
7 Zahara Hundeshagen SMM T14
8 Anni Aalto TaVi SO
9 Aada Mantere KaMe T14

Lähtö 4: K-1 200m 4. Alkuerä - Klo 10:15

(Suomen Cup)

Rata Kilpailija Seura Lisätiedot
1 Veikka Niemi VaVe P14
2 Mirko Nummela TaVi P14
3 Aapo Halmela KaMe P14
4 Lassi Yli-Peltomaa TaVi P14
5 Tuomas Virolainen VaVe P14
6 Juhani Ritakallio KaMe P14
7 Kaapo Saarinen VaVe P14
8 Elin Ljungqvist W T16
9 Aino Lantelankallio TaVi T16

Lähtö 5: K-1 200m 5. Alkuerä - Klo 10:20

(Suomen Cup)

Rata Kilpailija Seura Lisätiedot
1 Siri Lindroos W T16
3 Nea Yli-Peltomaa TaVi T16
4 Katarina Miettinen C T16
5 Iida Jännes TaVi T16
6 Emil Winqvist C P16
7 Miska Nummela TaVi P16
8 Kalle Soukkio VaVe P14

Lähtö 6: K-1 200m 6. Alkuerä - Klo 10:25

(Suomen Cup)

Rata Kilpailija Seura Lisätiedot
1 Kalle Hippeläinen VaVe P16
2 Arttu Halmela KaMe P16
3 Victor Gustafsson W P16
4 Juho Keskinen KaMe P16
5 Hillevi Westerback C T18
6 Helmi Ahonen MM T18
7 Nelli Kokko KaMe T18
8 Elias Laurell PM P18
9 Aaron Happonen VaVe P18

Lähtö 7: K-1 200m 7. Alkuerä - Klo 10:30

(Suomen Cup)

Rata Kilpailija Seura Lisätiedot
1 Netta Malinen TaVi N
2 Emma Nieminen KaMe N
3 Tanja Jantunen TaVi N
4 Olivia Malinen TaVi N
6 Jari Malinen TaVi M50
7 Joona Mäntynen PM M

Lähtö 8: K-1 200m 8. Alkuerä - Klo 10:35

(Suomen Cup)

Rata Kilpailija Seura Lisätiedot
1 Simon Winqvist C M40
2 Jussi Wallin SMM M40
3 Esa Räsänen TaVi M40
4 Matias Ylisiurua KaMe M
5 Jeremy Hakala KaMe M
6 Miika Korte PM M
7 Niko Keskinen KaMe P18
8 Jaakko Hippeläinen VaVe M
9 Eetu Kolehmainen MiMe M

Lähtö 9: K-1 200m H-finaali - EI MELOTA !!! - Klo 11:10

Rata Kilpailija Seura Lisätiedot

Lähtö 10: K-1 200m G-finaali - Klo 11:15

Rata Kilpailija Seura Lisätiedot
1 Anni Aalto TaVi SO
2 Henrik Virolainen VaVe P10
3 Aino Lantelankallio TaVi T16
4 Netta Nieminen PM T10
5 Tommy Autere C P10
6 Johanna Ritakallio KaMe T10
7 Juho Kuisma VaVe P12
8 Aarre Lantelankallio TaVi P12
9 Leo Hyttinen KaMe P12

Lähtö 11: K-1 200m F-finaali - Klo 11:20

Rata Kilpailija Seura Lisätiedot
1 Emilia Yli-Peltomaa TaVi T12
2 Helena Räsänen TaVi T12
3 Iida Jännes TaVi T16
4 Juuso Ylisiurua KaMe P12
5 Emilia Campbell C T12
6 Aada Mantere KaMe T14
7 Samu Kuisma VaVe P12
8 Martti Niemi VaVe P12
9 Suvi Setälä KaMe T12

Lähtö 12: K-1 200m E-finaali - Klo 11:25

Rata Kilpailija Seura Lisätiedot
1 Isa Sjöberg C T12
2 Jari Malinen TaVi M50
3 Kalle Soukkio VaVe P14
4 Elma Laurell PM T12
5 Nelli Kokko KaMe T18
6 Kaapo Saarinen VaVe P14
7 Cecilia Hirvelä KaMe T12
8 Anna Haikara KaMe T14
9 Alex Autere C P12

Lähtö 13: K-1 200m D-finaali - Klo 11:30

Rata Kilpailija Seura Lisätiedot
1 Nea Yli-Peltomaa TaVi T16
2 Veikka Niemi VaVe P14
3 Sandra Helsingius C T14
4 Lassi Yli-Peltomaa TaVi P14
5 Helena Sjöberg KaMe T14
6 Juhani Ritakallio KaMe P14
7 Siri Lindroos W T16
8 Esa Räsänen TaVi M40
9 Mirko Nummela TaVi P14

Lähtö 14: K-1 200m C-finaali - Klo 11:35

Rata Kilpailija Seura Lisätiedot
1 Tuomas Virolainen VaVe P14
2 Aapo Halmela KaMe P14
3 Helmi Ahonen MM T18
4 Miska Nummela TaVi P16
5 Kalle Hippeläinen VaVe P16
6 Elin Ljungqvist W T16
7 Hillevi Westerback C T18
8 Vera Winqvist C T14
9 Katarina Miettinen C T16

Lähtö 15: K-1 200m B-finaali - Klo 11:40

Rata Kilpailija Seura Lisätiedot
1 Emma Nieminen KaMe N
2 Emil Winqvist C P16
3 Simon Winqvist C M40
4 Arttu Halmela KaMe P16
5 Aaron Happonen VaVe P18
6 Netta Malinen TaVi N
7 Juho Keskinen KaMe P16
8 Miika Korte PM M
9 Olivia Malinen TaVi N

Lähtö 16: K-1 200m A-finaali - Klo 11:45

Rata Kilpailija Seura Lisätiedot
1 Victor Gustafsson W P16
2 Elias Laurell PM P18
3 Jeremy Hakala KaMe M
4 Niko Keskinen KaMe P18
5 Joona Mäntynen PM M
6 Matias Ylisiurua KaMe M
7 Eetu Kolehmainen MiMe M
8 Jaakko Hippeläinen VaVe M
9 Jussi Wallin SMM M40

Lähtö 17: T/P12 mini K4 200m finaali - Klo 11:55

(Suomen Cup)

Rata Joukkue Seura Lisätiedot
3 Suvi Setälä - Juuso Ylisiurua - Leo Hyttinen - Johanna Ritakallio KaMe
4 Isa Sjöberg - Alex Autere - Emilia Campbell - Tommy Autere C
5 Elma Laurell(PM) - Helena Räsänen(TaVi) - Emilia Yli-Peltomaa(TaVi) - Netta Nieminen(PM) TaVi
6 Henrik Virolainen - Martti Niemi - Samu Kuisma - Juho Kuisma VaVe

Lähtö 18: M K4 200m SM Finaali - Klo 12:30

(SM Finaali)

Rata Joukkue Seura Lisätiedot
2 Elias Laurell - Alex Viuho - Max Viuho - Miika Korte PM 2
3 Otso Eskonen - Mikko Niemenpää - Miska Nummela - Esa Räsänen TaVi
4 Matias Ylisiurua - Arttu Halmela - Niko Keskinen - Jeremy Hakala KaMe
5 Janne Mäntynen - Tomi Nieminen - Tarmo Aalto - Joona Mäntynen PM 1
6 Jaakko Hippeläinen - Aaron Happonen - Kalle Hippeläinen - Vikki Mattila VaVe
7 Victor Gustafsson - Petteri Pitkänen - Ilkka Ritvos - Frank Liljestrand W

Lähtö 19: T/P14 K4 200m finaali - Klo 12:40

(Suomen Cup)

Rata Joukkue Seura Lisätiedot
3 Helena Sjöberg - Cecilia Hirvelä - Anna Haikara - Aada Mantere KaMe
4 Vera Winqvist - Sandra Helsingius - Emilia Campbell - Isa Sjöberg C
5 Tuomas Virolainen - Veikka Niemi - Kaapo Saarinen - Aapo Halmela(KaMe) VaVe
6 Mirko Nummela(Tavi) - Joona Malinen(Tavi) - Lassi Yli-Peltomaa (TaVi) - Juhani Ritakallio(KaMe) TaVi

Lähtö 20: N K4 200m SM finaali - Klo 13:00

(SM-finaali)

Rata Joukkue Seura Lisätiedot
4 Netta Malinen - Olivia Malinen - Nea Yli-Peltomaa - Tanja Jantunen TaVi
5 Oona Vasko - Reetta Hallila - Emma Nieminen - Josefina Simola KaMe 1
6 Merja Suksi - Laura Inha - Heini Hammar - Mari-Ella Sairiala PM
7 Kaisa Toivonen - Nelli Kokko - Aliisa Mäkinen - Ilona Toivonen KaMe 2

Lähtö 21: P16 ja T16 K2 200m SN Finaali - Klo 13:10

(Suomen Cup)

Rata Joukkue Seura Lisätiedot
3 Aapo Halmela - Helena Sjöberg KaMe 2
4 Iida Jännes - Aino Lantelankallio TaVi
5 Juho Keskinen - Arttu Halmela KaMe 1
6 Siri Lindroos - Elin Ljungqvist W
7 Juhani Ritakallio - Juuso Ylisiurua KaMe 3

Lähtö 22: T14 K1 500m Suomen Cup - Klo 14:00

(Suomen Cup)

Rata Kilpailija Seura Lisätiedot
2 Sandra Helsingius C
3 Helena Sjöberg KaMe
4 Ella Lehtiö SMM
5 Anna Haikara KaMe
6 Vera Winqvist C
7 Zahara Hundeshagen SMM
8 Anni Aalto TaVi SO

Lähtö 23: M K4 500m SM finaali - Klo 14:10

(SM-finaali)

Rata Joukkue Seura Lisätiedot
2 Victor Gustafsson - Petteri Pitkänen - Ilkka Ritvos - Frank Liljestrand W
3 Jaakko Hippeläinen - Aaron Happonen - Kalle Hippeläinen - Anton Happonen VaVe
4 Janne Mäntynen - Tomi Nieminen - Tarmo Aalto - Joona Mäntynen PM 1
5 Matias Ylisiurua - Arttu Halmela - Niko Keskinen - Jeremy Hakala KaMe
6 Elias Laurell - Alex Viuho - Max Viuho - Miika Korte PM 2
7 Otso Eskonen - Mikko Niemenpää - Miska Nummela - Esa Räsänen TaVi

Lähtö 24: T/P14 K2 500m finaali - Klo 14:20

(Suomen Cup)

Rata Joukkue Seura Lisätiedot
3 Juhani Ritakallio - Aapo Halmela KaMe
4 Kaapo Saarinen - Tuomas Virolainen VaVe
5 Joona Malinen - Mirko Nummela TaVi
7 Cecilia Hirvelä - Anna Haikara KaMe
8 Vera Winqvist - Sandra Helsingius C
9 Ella Lehtiö - Zahara Hundeshagen SMM

Lähtö 25: N K4 500m SM finaali - Klo 14:40

(SM-finaali)

Rata Joukkue Seura Lisätiedot
3 Kaisa Toivonen - Nelli Kokko - Aliisa Mäkinen - Ilona Toivonen KaMe 2
4 Netta Malinen - Olivia Malinen - Nea Yli-Peltomaa - Tanja Jantunen TaVi
5 Oona Vasko - Reetta Hallila - Emma Nieminen - Josefina Simola KaMe 1
6 Merja Suksi - Laura Inha - Heini Hammar - Mari-Ella Sairiala PM

Lähtö 26: T/P14 K4 500m finaali - Klo 14:50

(Suomen Cup)

Rata Joukkue Seura Lisätiedot
3 Helena Sjöberg - Cecilia Hirvelä - Anna Haikara - Aada Mantere KaMe
4 Vera Winqvist - Sandra Helsingius - Emilia Campbell - Isa Sjöberg C
5 Tuomas Virolainen - Veikka Niemi - Kaapo Saarinen - Zahara Hundeshagen (SMM) VaVe
6 Mirko Nummela (Tavi) - Joona Malinen (Tavi) - Lassi Yli-Peltomaa (TaVi) - Juhani Ritakallio (KaMe) TaVi

Lähtö 27: T/P12 mini K4 500m finaali - Klo 15:00

(Suomen Cup)

Rata Joukkue Seura Lisätiedot
3 Suvi Setälä - Juuso Ylisiurua - Leo Hyttinen - Johanna Ritakallio KaMe
4 Isa Sjöberg - Alex Autere - Emilia Campbell - Tommy Autere C
5 Elma Laurell (PM) - Helena Räsänen (TaVi) - Emilia Yli-Peltomaa (TaVi) - Netta Nieminen (PM) TaVi
6 Henrik Virolainen - Martti Niemi - Samu Kuisma - Juho Kuisma VaVe

Lähtö 28: M K2 5000m SM finaali - Klo 15:30

(SM Finaali)

Rata Joukkue Seura Lisätiedot
1 Otso Eskonen - Mikko Niemenpää TaVi
2 Matias Ylisiurua - Juho Keskinen KaMe
3 Ilkka Ritvos - Petteri Pitkänen W
4 Joona Mäntynen - Janne Mäntynen PM
5 Jeremy Hakala - Niko Keskinen KaMe
6 Eetu Kolehmainen - Kari Lehtinen MiMe
7 Jaakko Hippeläinen - Kalle Hippeläinen VaVe
8 Emil Winqvist - Simon Winqvist C

Lähtö 29: N K2 5000m SM finaali - Klo 16:00

(SM-finaali)

Rata Joukkue Seura Lisätiedot
2 Siri Lindroos - Elin Ljungqvist W
3 Oona Vasko - Emma Nieminen KaMe
4 Netta Malinen - Olivia Malinen TaVi
5 Ilona Toivonen - Kaisa Toivonen KaMe
6 Tanja Jantunen - Nea Yli-Peltomaa TaVi
7 Merja Suksi - Mari-Ella Sairiala PM
8 Iida Jännes - Aino Lantelankallio TaVi
9 Hillevi Westerback - Katarina Miettinen C

Lähtö 30: P14 K1 500m Suomen Cup - Klo 16:30

(Suomen Cup)

Rata Kilpailija Seura Lisätiedot
1 Juhani Ritakallio KaMe
2 Kaapo Saarinen VaVe
3 Mirko Nummela TaVi
4 Aapo Halmela KaMe
5 Veikka Niemi VaVe
6 Lassi Yli-Peltomaa TaVi
7 Tuomas Virolainen VaVe
8 Kalle Soukkio VaVe

Lähtö 31: K-1 T10 / P10 / T12 / P12 Taitorata - Klo 10:00

(Suomen Cup)

Rata Kilpailija Seura Lisätiedot
1 Johanna Ritakallio KaMe T10
2 Netta Nieminen PM T10
3 Tommy Autere C P10
4 Henrik Virolainen VaVe P10
5 Suvi Setälä KaMe T12
6 Cecilia Hirvelä KaMe T12
7 Isa Sjöberg C T12
8 Emilia Campbell C T12
9 Elma Laurell PM T12
10 Emilia Yli-Peltomaa TaVi T12
11 Helena Räsänen TaVi T12
12 Juuso Ylisiurua KaMe P12
13 Alex Autere C P12
15 Aarre Lantelankallio TaVi P12
17 Samu Kuisma VaVe P12
18 Juho Kuisma VaVe P12

Lähtö 32: M K-1 200m viesti SM finaali - Klo 10:50

(SM-finaali)

Rata Joukkue Seura Lisätiedot
2 Alex Viuho - Max Viuho - Miika Korte PM 2
3 Otso Eskonen - Mikko Niemenpää - Miska Nummela TaVi
4 Jeremy Hakala - Matias Ylisiurua - Niko Keskinen KaMe
5 Joona Mäntynen - Tomi Nieminen - Elias Laurell PM 1
6 Jaakko Hippeläinen - Aaron Happonen - Kalle Hippeläinen VaVe
7 Tarmo Aalto - Arttu Sairiala - Antti Välkki PM 3

Lähtö 33: N K-1 200m viesti SM finaali - Klo 11:00

(SM-finaali)

Rata Joukkue Seura Lisätiedot
4 Nea Yli-Peltomaa - Iida Jännes - Aino Lantelankallio TaVi
5 Emma Nieminen - Nelli Kokko - Josefina Simola KaMe
6 Netta Malinen - Olivia Malinen - Tanja Jantunen TaVi
7 Heini Hammar - Mari-Ella Sairiala - Merja Suksi PM

Lähtö 34: Nuorisoviesti / K-1 200m finaali - Klo 11:10

(Suomen Cup)

Rata Joukkue Seura Lisätiedot
2 Iida Jännes - Lassi Yli-Peltomaa - Aarre Lantelankallio TaVi 2
3 Arttu Halmela - Aapo Halmela - Cecilia Hirvelä KaMe 2
4 Miska Nummela - Joona Malinen - Helena Räsänen TaVi 1
5 Juho Keskinen - Helena Sjöberg - Juuso Ylisiurua KaMe 1
6 Emil Winqvist - Vera Winqvist - Isa Sjöberg C 1
7 Nea Yli-Peltomaa - Mirko Nummela - Emilia Yli-Peltomaa TaVi 3
8 Katarina Miettinen - Sandra Helsingius - Alex Autere C 2

Lähtö 35: M K4 1000m SM finaali - Klo 11:30

(SM-finaali)

Rata Joukkue Seura Lisätiedot
2 Tomi Nieminen - Elias Laurell - Tarmo Aalto - Joona Mäntynen PM 1
3 Jaakko Hippeläinen - Aaron Happonen - Kalle Hippeläinen - Otto Sivula VaVe
4 Matias Ylisiurua - Juho Keskinen - Niko Keskinen - Jeremy Hakala KaMe
5 Alex Viuho - Max Viuho - Antti Välkki - Miika Korte PM 2
6 Otso Eskonen - Mikko Niemenpää - Miska Nummela - Esa Räsänen TaVi

Lähtö 36: T10 / P10 / T12 / P12 / 1250m - Klo 11:50

(Suomen Cup)

Rata Kilpailija Seura Lisätiedot
1 Netta Nieminen PM T10
2 Johanna Ritakallio KaMe T10
3 Tommy Autere C P10
4 Henrik Virolainen VaVe P10
5 Suvi Setälä KaMe T12
6 Helena Räsänen TaVi T12
7 Isa Sjöberg C T12
8 Elma Laurell PM T12
9 Emilia Campbell C T12
10 Emilia Yli-Peltomaa TaVi T12
11 Cecilia Hirvelä KaMe T12
12 Alex Autere C P12
13 Samu Kuisma VaVe P12
15 Aarre Lantelankallio TaVi P12
17 Juuso Ylisiurua KaMe P12
18 Juho Kuisma VaVe P12
19 Leo Hyttinen KaMe P12

Lähtö 37: N K4 1000m SM finaali - Klo 12:20

(SM-finaali)

Rata Joukkue Seura Lisätiedot
2 Netta Malinen - Olivia Malinen - Nea Yli-Peltomaa - Tanja Jantunen TaVi
3 Oona Vasko - Reetta Hallila - Emma Nieminen - Josefina Simola KaMe 1
4 Merja Suksi - Laura Inha - Heini Hammar - Mari-Ella Sairiala PM
5 Kaisa Toivonen - Nelli Kokko - Johanna Leino - Ilona Toivonen KaMe 2

Lähtö 38: K1 T14 / P14 2500m - Klo 12:40

(Suomen Cup)

Rata Kilpailija Seura Lisätiedot
1 Ella Lehtiö SMM
2 Sandra Helsingius C
3 Helena Sjöberg KaMe
4 Vera Winqvist C
5 Anna Haikara KaMe
6 Zahara Hundeshagen SMM
7 Kaapo Saarinen VaVe
8 Lassi Yli-Peltomaa TaVi
9 Veikka Niemi VaVe
10 Juhani Ritakallio KaMe
11 Mirko Nummela TaVi
12 Tuomas Virolainen VaVe
13 Aapo Halmela KaMe

Lähtö 39: M K4 5000m finaali - Klo 13:10

(SM-finaali)

Rata Joukkue Seura Lisätiedot
1 Jaakko Hippeläinen - Aaron Happonen - Kalle Hippeläinen - Vikki Mattila VaVe
2 Otso Eskonen - Mikko Niemenpää - Miska Nummela - Esa Räsänen TaVi
3 Tomi Nieminen - Elias Laurell - Tarmo Aalto - Joona Mäntynen PM
4 Matias Ylisiurua - Juho Keskinen - Niko Keskinen - Jeremy Hakala KaMe
5 Alex Viuho - Max Viuho - Antti Välkki - Miika Korte PM