Lähtö 1: M K-1 200m 1. alkuerä - Klo 10:00

(1 parasta finaaliin / 2-7 välierään / loput ulos)

Rata Kilpailija Seura Lisätiedot
1 Ilmari Anttila TaVi
2 Janne Mäntynen PM
3 Niko Keskinen KaMe
4 Eetu Kolehmainen MiMe
5 Joona Mäntynen PM
6 Victor Gustafsson W
7 Max Viuho PM
8 Otto Sivula VaVe

Lähtö 2: M K-1 200m 2. alkuerä - Klo 10:03

(1 parasta finaaliin / 2-7 välierään / loput ulos)

Rata Kilpailija Seura Lisätiedot
1 Arttu Halmela KaMe
2 Andrei Odintcov PM
3 Jaakko Hippeläinen VaVe
4 Jeremy Hakala KaMe
5 Elias Laurell PM
6 Kalle Hippeläinen VaVe
7 Michael Korte PM

Lähtö 3: M K-1 200m 3. alkuerä - Klo 10:06

(1 parasta finaaliin / 2-7 välierään / loput ulos)

Rata Kilpailija Seura Lisätiedot
1 Aapo Halmela KaMe
2 Alex Viuho PM
3 Juho Keskinen KaMe
4 Tomi Nieminen PM
5 Kimmo Latvamäki KaMe
6 Miska Nummela TaVi
7 Jonas Suomalainen SMM

Lähtö 4: N K-1 200m 1. alkuerä - Klo 10:10

(3 parasta finaaliin / 4-7 + paras 8. välierään / loput ulos)

Rata Kilpailija Seura Lisätiedot
1 Vellamo Viitanen M
2 Helmi Ahonen KaMe
3 Netta Malinen TaVi
4 Hillevi Westerback C
5 Helena Sjöberg KaMe
6 Nea Yli-Peltomaa PM
7 Minna Lagström SMM

Lähtö 5: N K-1 200m 2. alkuerä - Klo 10:13

(3 parasta finaaliin / 4-7 + paras 8. välierään / loput ulos)

Rata Kilpailija Seura Lisätiedot
1 Nelli Kokko KaMe
2 Katarina Miettinen C
3 Elin Ljungqvist W
4 Emma Nieminen KaMe
5 Heini Hammar PM
6 Nina Riosa TaVi
7 Ella Maijala KaMe

Lähtö 6: P10v K-1 200m Suomen cup - Klo 10:18

Rata Kilpailija Seura Lisätiedot
1 Topias Kärkelä KaMe
2 Henrik Virolainen VaVe
3 Eemeli Matilainen VeSa
4 Tommy Autere C

Lähtö 7: M C-1 200m SM finaali - Klo 10:23

(HUOM! RATANUMEROT)

Rata Kilpailija Seura Lisätiedot
2 Zsolt Czompó PM
4 Jukka Hämäläinen VeSa
6 Antti Välkki PM
8 Max Viuho PM

Lähtö 8: T10v ja T12v K-1 200m Suomen cup - Klo 10:28

Rata Kilpailija Seura Lisätiedot
1 Netta Nieminen PM T10
2 Sanni Keskinen KaMe T10
3 Nadine Tieva C T10
4 Johanna Ritakallio KaMe T10
5 Nanna Nieminen PM T10
6 Suvi Setälä KaMe T12
7 Aada Lindeman TaVi T12
8 Kerttu Jääskeläinen PM T12

Lähtö 9: P12v K-1 200m Suomen cup - Klo 10:35

Rata Kilpailija Seura Lisätiedot
1 Aapo Maijala KaMe
2 Aarre-llmari Lantelankallio TaVi
3 Tuure Kärkelä KaMe
4 Martti Niemi VaVe
5 Aapo Rosenström KaMe
6 Robin Lassenius VaVe

Lähtö 10: M K-1 200m 1. välierä - Klo 10:38

(3 parasta A-finaaliin / 4-7 + 8. paras aika B-finaaliin / loput ulos)

Rata Kilpailija Seura Lisätiedot
1 Victor Gustafsson W
2 Kalle Hippeläinen VaVe
3 Juho Keskinen KaMe
4 Elias Laurell PM
5 Eetu Kolehmainen MiMe
6 Alex Viuho PM
7 Niko Keskinen KaMe
8 Aapo Halmela KaMe
9 Michael Korte PM

Lähtö 11: M K-1 200m 2. välierä - Klo 10:42

(3 parasta A-finaaliin / 4-7 + 8. paras aika B-finaaliin / loput ulos)

Rata Kilpailija Seura Lisätiedot
1 Max Viuho PM
2 Jonas Suomalainen SMM
3 Arttu Halmela KaMe
4 Kimmo Latvamäki KaMe
5 Jaakko Hippeläinen VaVe
6 Otto Sivula VaVe
7 Janne Mäntynen PM
8 Andrei Odintcov PM
9 Miska Nummela TaVi

Lähtö 12: T14v K-1 200m Suomen cup - Klo 10:46

Rata Kilpailija Seura Lisätiedot
1 Emilia Campbell C
2 Anna Haikara KaMe
3 Iida Lindeman TaVi
4 Emilia Yli-Peltomaa PM
5 Lotta Aro VeSa
6 Siiri Munter C
7 Inka Kupula VeSa
8 Elma Laurell PM
9 Isa Sjöberg C

Lähtö 13: P14v K-1 200m Suomen cup - Klo 10:50

Rata Kilpailija Seura Lisätiedot
1 Aatu Mäkelä VeSa
2 Tuomas Virolainen VaVe
3 Alex Autere C
4 Kaapo Saarinen VaVe
5 Lassi Yli-Peltomaa PM
6 Juhani Ritakallio KaMe
7 Veikka Niemi VaVe
8 Juuso Ylisiurua KaMe
9 Kalle Kuutti PM
10 Mirko Nummela TaVi

Lähtö 14: 12v K-2 200m avoin Suomen cup - Klo 11:00

Rata Joukkue Seura Lisätiedot
1 Henrik Virolainen (VaVe) - Eemeli Matilainen (VeSa) VaVe
2 Suvi Setälä - Tuure Kärkelä KaMe2
3 Tommy Autere - Nadine Tieva C
4 Sanni Keskinen - Topias Kärkelä KaMe4
5 Martti Niemi - Robin Lassenius VaVe
6 Johanna Ritakallio - Salla Setälä KaMe3
7 Elma Laurell - Netta Nieminen PM
8 Aada Lindeman - Aarre-Ilmari Lantelankallio TaVi
9 Aapo Maijala - Aapo Rosenström KaMe1

Lähtö 15: N K-1 200m välierä - Klo 11:10

(3 parasta finaaliin / loput ulos)

Rata Kilpailija Seura Lisätiedot
1 Ella Maijala KaMe
2 Nelli Kokko KaMe
3 Helena Sjöberg KaMe
4 Katarina Miettinen C
5 Hillevi Westerback C
6 Heini Hammar PM
7 Nea Yli-Peltomaa PM
8 Vellamo Viitanen M

Lähtö 16: T14v K-2 200m Suomen cup - Klo 11:20

Rata Joukkue Seura Lisätiedot
1 Iida Hakamäki - Cecilia Lassenius VaVe
2 Isa Sjöberg - Emilia Campbell C
3 Anna Haikara - Suvi Setälä KaMe
4 Lotta Aro - Inka Kupula VeSa
5 Elma Laurell - Emilia Yli-Peltomaa PM

Lähtö 17: N/M50 K-1 200m Suomen cup - Klo 11:28

Rata Kilpailija Seura Lisätiedot
1 Jari Malinen TaVi M50
2 Pasi Mäkelä VeSa M50
3 Jyri Lahtinen HeJy M50
4 Jussi Vallin SMM M50
5 Johanna Soukkio VaVe N50

Lähtö 18: P14v K-2 200m Suomen cup - Klo 11:35

Rata Joukkue Seura Lisätiedot
1 Veikka Niemi - Aatu Mäkelä VaVe1
2 Juhani Ritakallio - Juuso Ylisiurua KaMe
3 Tuomas Virolainen - Kaapo Saarinen Vave2
4 Lassi Yli-Peltomaa - Kalle Kuutti PM

Lähtö 19: M K-1 200m SM B-finaali - Klo 11:40

Rata Kilpailija Seura Lisätiedot
1 Juho Keskinen KaMe
2 Max Viuho PM
3 Alex Viuho PM
4 Janne Mäntynen PM
5 Victor Gustafsson W
6 Arttu Halmela KaMe
7 Kalle Hippeläinen VaVe
8 Andrei Odintcov PM
9 Aapo Halmela KaMe

Lähtö 20: M K-1 200m SM A-finaali - Klo 11:43

Rata Kilpailija Seura Lisätiedot
1 Elias Laurell PM
2 Kimmo Latvamäki KaMe
3 Eetu Kolehmainen MiMe
4 Jeremy Hakala KaMe
5 Joona Mäntynen PM
6 Tomi Nieminen PM
7 Otto Sivula VaVe
8 Niko Keskinen KaMe
9 Jaakko Hippeläinen VaVe

Lähtö 21: N K-1 200m SM finaali - Klo 11:46

Rata Kilpailija Seura Lisätiedot
1 Hillevi Westerback C
2 Elin Ljungqvist W
3 Helmi Ahonen KaMe
4 Emma Nieminen KaMe
5 Netta Malinen TaVi
6 Nina Riosa TaVi
7 Minna Lagström SMM
8 Helena Sjöberg KaMe
9 Vellamo Viitanen M

Lähtö 22: T10/12v K-1 Taitorata Suomen cup - Klo 11:55

Rata Kilpailija Seura Lisätiedot
1 Sanni Keskinen KaMe T10
2 Netta Nieminen PM T10
3 Nadine Tieva C T10
4 Johanna Ritakallio KaMe T10
5 Nanna Nieminen PM T10
6 Aada Lindeman TaVi T12
7 Suvi Setälä KaMe T12

Lähtö 23: N C-1 200m SM finaali - Klo 12:15

(HUOM! RATANUMEROT)

Rata Kilpailija Seura Lisätiedot
2 Helmi Ahonen KaMe
4 Emma Nieminen KaMe
6 Nelli Kokko KaMe

Lähtö 24: M K-2 200m 1. alkuerä - Klo 12:30

(3 parasta finaaliin / 4-7 + paras 8. välierään / loput ulos)

Rata Joukkue Seura Lisätiedot
1 Hannu Kaukola - Miska Nummela TaVi
2 Otto Sivula - Jaakko Hippeläinen VaVe
3 Tomi-Pekka Nieminen - Elias Laurell PM
4 Juho Keskinen - Arttu Halmela KaMe
5 Jussi Vallin - Marko Tuohimaa SMM

Lähtö 25: M K-2 200m 2. alkuerä - Klo 12:34

(3 parasta finaaliin / 4-7 + paras 8. välierään / loput ulos)

Rata Joukkue Seura Lisätiedot
1 Alex Viuho - Michael Korte PM2
2 Davide Bottieri - Mika-Petteri Ehoniemi MeMa
3 Jeremy Hakala - Niko Keskinen KaMe
4 Janne Mäntynen - Joona Mäntynen PM1
5 Otso Eskonen - Mikko Niemenpää TaVi

Lähtö 26: N K-2 200m SM finaali - Klo 12:50

Rata Joukkue Seura Lisätiedot
1 Minna Lagström - Kaisa Leskinen SMM
2 Emma Nieminen - Helmi Ahonen KaMe1
3 Katarina Miettinen - Hillevi Westerback C
4 Netta Malinen - Nina Riosa TaVi
5 Elin Ljungqvist - Anne Rikala W
6 Nelli Kokko - Ella Maijala KaMe2
7 Helena Sjöberg - Josefina Simola KaMe3

Lähtö 27: M K-2 200m välierä - Klo 13:05

(3 parasta finaaliin / loput ulos)

Rata Joukkue Seura Lisätiedot
3 Hannu Kaukola - Miska Nummela TaVi
4 Otso Eskonen - Mikko Niemenpää TaVi
5 Jussi Vallin - Marko Tuohimaa SMM
6 Alex Viuho - Michael Korte PM2

Lähtö 28: P10/12v K-1 Taitorata Suomen cup - Klo 13:10

Rata Kilpailija Seura Lisätiedot
1 Topias Kärkelä KaMe P10
2 Henrik Virolainen VaVe P10
3 Tommy Autere C P10
4 Robin Lassenius VaVe P12
5 Tuure Kärkelä KaMe P12
6 Martti Niemi VaVe P12
7 Aapo Rosenström KaMe P12
8 Aarre-Ilmari Lantelankallio TaVi P12
9 Aapo Maijala KaMe P12

Lähtö 29: M K-2 200m SM finaali - Klo 13:35

Rata Joukkue Seura Lisätiedot
1 Jussi Vallin - Marko Tuohimaa SMM
2 Davide Bottieri - Mika-Petteri Ehoniemi MeMa
3 Juho Keskinen - Arttu Halmela KaMe
4 Jeremy Hakala - Niko Keskinen KaMe
5 Tomi-Pekka Nieminen - Elias Laurell PM 2
6 Janne Mäntynen - Joona Mäntynen PM 1
7 Otto Sivula - Jaakko Hippeläinen VaVe
8 Otso Eskonen - Mikko Niemenpää TaVi
9 Alex Viuho - Michael Korte PM 3

Lähtö 30: M K-1 1000m 1. alkuerä - Klo 14:30

(3 parasta finaaliin / 4-7 + paras 8. aika välierään / loput ulos)

Rata Kilpailija Seura Lisätiedot
1 Max Viuho PM
2 Arttu Halmela KaMe
3 Alex Viuho PM
4 Eetu Kolehmainen MiMe
5 Jeremy Hakala KaMe
6 Jaakko Hippeläinen VaVe
7 Tomi Nieminen PM
8 Juho Keskinen KaMe
9 Andrei Odintcov PM

Lähtö 31: M K-1 1000m 2. alkuerä - Klo 14:38

(3 parasta finaaliin / 4-7 + paras 8. aika välierään / loput ulos)

Rata Kilpailija Seura Lisätiedot
1 Jonas Suomalainen SMM
2 Kalle Hippeläinen VaVe
3 Michael Korte PM
4 Niko Keskinen KaMe
5 Joona Mäntynen PM
6 Victor Gustafsson W
7 Elias Laurell PM
8 Aapo Halmela KaMe

Lähtö 32: N K-1 1000m 1. alkuerä - Klo 14:46

(3 parasta finaaliin / 4-7 + paras 8. aika välierään / loput ulos)

Rata Kilpailija Seura Lisätiedot
1 Ella Maijala KaMe
2 Aino-Linnea Lantelankallio TaVi
3 Heini Hammar PM
4 Emma Nieminen KaMe
5 Elin Ljungqvist W
6 Nina Riosa TaVI
7 Hillevi Westerback C

Lähtö 33: N K-1 1000m 2. alkuerä - Klo 14:52

(3 parasta finaaliin / 4-7 + paras 8. aika välierään / loput ulos)

Rata Kilpailija Seura Lisätiedot
1 Velamo Viitanen M
2 Neli Kokko KaMe
3 Nea Yli-Peltomaa PM
4 Helmi Ahonen KaMe
5 Katarina Miettinen C
6 Netta Malinen TaVi
7 Helena Sjöberg KaMe

Lähtö 34: N/M50 K-1 1000m Suomen cup - Klo 15:15

Rata Kilpailija Seura Lisätiedot
1 Jyri Lahtinen HeJy M50
2 Jussi Vallin SMM M50
3 Pasi Mäkelä VeSa M50
4 Johanna Soukkio VaVe N50

Lähtö 35: M K-1 1000m välierä - Klo 15:45

(3 parasta finaaliin ja loput ulos)

Rata Kilpailija Seura Lisätiedot
1 Aapo Halmela KaMe
2 Jonas Suomalainen SMM
3 Alex Viuho PM
4 Victor Gustafsson W
5 Juho Keskinen KaMe
6 Kalle Hippeläinen VaVe
7 Arttu Halmela KaMe
8 Max Viuho PM
9 Andrei Odintcov PM

Lähtö 36: N K-1 1000m välierä - Klo 16:00

(3 parasta finaaliin ja loput ulos)

Rata Kilpailija Seura Lisätiedot
1 Nelli Kokko KaMe
2 Vellamo Viitanen M
3 Heini Hammar PM
4 Katarina Miettinen C
5 Hillevi Westerback C
6 Nea Yli-Peltomaa PM
7 Aino-Linnea Lantelankallio TaVi
8 Ella Maijala KaMe

Lähtö 37: M C-1 1000m SM finaali - Klo 16:10

(HUOM! RATANUMEROT)

Rata Kilpailija Seura Lisätiedot
2 Antti Välkki PM
4 Zsolt Czompó PM
6 Max Viuho PM

Lähtö 38: M K-1 1000m SM finaali - Klo 17:00

Rata Kilpailija Seura Lisätiedot
1 Victor Gustafsson W
2 Elias Laurell PM
3 Jaakko Hippeläinen VaVe
4 Joona Mäntynen PM
5 Eetu Kolehmainen MiMe
6 Niko Keskinen KaMe
7 Jeremy Hakala KaMe
8 Arttu Halmela KaMe
9 Alex Viuho PM

Lähtö 39: N K-1 1000m SM finaali - Klo 17:10

Rata Kilpailija Seura Lisätiedot
1 Vellamo Viitanen M
2 Helmi Ahonen KaMe
3 Emma Nieminen KaMe
4 Netta Malinen TaVi
5 Nina Riosa TaVI
6 Helena Sjöberg KaMe
7 Elin Ljungqvist W
8 Hillevi Westerback C
9 Katarina Miettinen C

Lähtö 40: M K-2 1000m SM finaali - Klo 17:50

Rata Joukkue Seura Lisätiedot
1 Hannu Kaukola - Otso Eskonen TaVi1
2 Miska Nummela - Ilmari Anttila TaVi2
3 Andrei Odintcov - Michael Korte PM2
4 Elias Laurell - Tomi Nieminen PM1
5 Jeremy Hakala - Niko Keskinen KaMe1
6 Jussi Vallin - Marko Tuohimaa SMM
7 Juho Keskinen - Arttu Halmela KaMe2
8 Davide Bottieri - Mika-Petteri Ehoniemi MeMa

Lähtö 41: N K-2 1000m SM finaali - Klo 18:00

Rata Joukkue Seura Lisätiedot
1 Nelli Kokko - Ella Maijala KaMe3
2 Nina Riosa - Aino-Linnea Lantelankallio TaVi
3 Emma Nieminen - Helmi Ahonen KaMe1
4 Hillevi Westerback - Katarina Miettinen C
5 Helena Sjöberg - Josefina Simola KaMe2

Lähtö 42: M K-1 500m 1. alkuerä - Klo 09:00

(3 parasta finaaliin / 4-7 + paras 8. välierään / loput ulos)

Rata Kilpailija Seura Lisätiedot
1 Niko Keskinen KaMe
2 Juho Keskinen KaMe
3 Alex Viuho PM
4 Kalle Hippeläinen VaVe
5 Tomi Nieminen PM
6 Andrei Odintcov PM
7 Otto Sivula VaVe
8 Max Viuho PM
9 Jeremy Hakala KaMe

Lähtö 43: M K-1 500m 2. alkuerä - Klo 09:10

(3 parasta finaaliin / 4-7 + paras 8. välierään / loput ulos)

Rata Kilpailija Seura Lisätiedot
1 Janne Mäntynen PM
2 Michael Korte PM
3 Jaakko Hippeläinen VaVe
4 Eetu Kolehmainen MiMe
5 Arttu Halmela KaMe
6 Elias Laurell PM
7 Victor Gustafsson W
8 Joona Mäntynen PM
9 Aapo Halmela KaMe

Lähtö 44: N K-1 500m 1. alkuerä - Klo 09:20

(3 parasta finaaliin / 4-7 + paras 8. välierään / loput ulos)

Rata Kilpailija Seura Lisätiedot
1 Aino-Linnea Lantelankallio TaVi
2 Helena Sjöberg KaMe
3 Katarina Miettinen C
4 Helmi Ahonen KaMe
5 Netta Malinen TaVi
6 Nea Yli-Peltomaa PM
7 Ella Maijala KaMe

Lähtö 45: N K-1 500m 2. alkuerä - Klo 09:30

(3 parasta finaaliin / 4-7 + paras 8. välierään / loput ulos)

Rata Kilpailija Seura Lisätiedot
1 Nelli Kokko KaMe
2 Elin Ljungqvist W
3 Nina Riosa TaVi
4 Hillevi Westerback C
5 Emma Nieminen KaMe
6 Vellamo Viitanen M
7 Heini Hammar PM

Lähtö 46: T/P14v K-4 500m avoin Suomen cup - Klo 09:40

Rata Joukkue Seura Lisätiedot
1 Isa Sjöberg - Emilia Campbell - Siiri Munter - Alex Autere C
2 Mirko Nummela - Iida Lindeman - Aada Lindeman - Nuutti Lindfors TaVi
3 Cecilia Lassenius - Tuomas Virolainen - Kaapo Saarinen - Veikka Niemi VaVe
4 Tuure Kärkelä - Juuso Ylisiurua - Anna Haikara - Juhani Ritakallio KaMe
5 Lassi Yli-Peltomaa - Elma Laurell - Emilia Yli-Peltomaa - Kalle Kuutti PM

Lähtö 47: N/M50v K-1 500m Suomen cup - Klo 09:50

Rata Kilpailija Seura Lisätiedot
1 Jyri Lahtinen HeJy M50
2 Pasi Mäkelä VeSa M50
3 Johanna Soukkio VaVe N50

Lähtö 48: K-1 3x200m Nuorisoviesti Suomen cup 1. alkuerä - Klo 10:10

(Kapulaviestinä / 3 parasta + 3 seuraavaksi parasta aikaa finaaliin)

Rata Joukkue Seura Lisätiedot
1 Anna Haikara - Aapo Halmela - Tuure Kärkelä KaMe 2
2 Miska Nummela - Mirko Nummela - Aada Lindeman TaVi 1
3 Martti Niemi - Cecilia Lassenius - Kaapo Saarinen VaVe 2
4 Nadine Tieva - Alex Autere - Isa Sjöberg C 1
5 Juhani Ritakallio - Helena Sjöberg - Suvi Setälä KaMe 1
6 Nea Yli-Peltomaa - Lassi Yli-Peltomaa - Elma Laurell PM 1

Lähtö 49: K-1 3x200m Nuorisoviesti Suomen cup 2 alkuerä - Klo 10:20

(Kapulaviestinä / 3 parasta + 3 seuraavaksi parasta aikaa finaaliin)

Rata Joukkue Seura Lisätiedot
1 Tommy Autere - Siiri Munter - Emilia Campbell C 2
2 Ella Maijala - Juuso Ylisiurua - Aapo Maijala KaMe 3
3 Kalle Hippeläinen - Iida Hakamäki - Tuomas Virolainen VaVe 1
4 Ilmari Anttila - Iida Lindeman - Aarre-Ilmari Lantelankallio TaVi 2
5 Aada Mantere - Johanna Ritakallio - Aapo Rosenström KaMe 4
6 Netta Nieminen - Emilia Yli-Peltomaa - Kalle Kuutti PM 2

Lähtö 50: M K-1 500m välierä - Klo 10:35

(3 parasta finaaliin ja loput ulos)

Rata Kilpailija Seura Lisätiedot
1 Arttu Halmela KaMe
2 Victor Gustafsson W
3 Juho Keskinen KaMe
4 Janne Mäntynen PM
5 Kalle Hippeläinen VaVe
6 Elias Laurell PM
7 Alex Viuho PM
8 Max Viuho PM
9 Aapo Halmela KaMe

Lähtö 51: N K-1 500m välierä - Klo 10:45

(3 parasta finaaliin ja loput ulos)

Rata Kilpailija Seura Lisätiedot
1 Nelli Kokko KaMe
2 Vellamo Viitanen M
3 Katarina Miettinen C
4 Hillevi Westerback C
5 Nea Yli-Peltomaa PM
6 Heini Hammar PM
7 Ella Maijala KaMe
8 Aino-Linnea Lantelankallio TaVi

Lähtö 52: T14v K-2 500m Suomen cup - Klo 10:55

Rata Joukkue Seura Lisätiedot
1 Iida Hakamäki - Cecilia Lassenius VaVe
2 Anna Haikara - Suvi Setälä KaMe
3 Lotta Aro - Inka Kupula VeSa
4 Isa Sjöberg - Emilia Campbell C
5 Elma Laurell - Emilia Yli-Peltomaa PM

Lähtö 53: M C-1 500m SM finaali - Klo 11:05

(HUOM! RATANUMEROT)

Rata Kilpailija Seura Lisätiedot
2 Antti Välkki PM
4 Jukka Hämäläinen VeSa
6 Max Viuho PM
8 Zsolt Czompó PM

Lähtö 54: K-1 3x200m Nuorisoviesti Suomen cup finaali - Klo 11:30

(Kapulaviestinä)

Rata Joukkue Seura Lisätiedot
1 Aada Mantere - Johanna Ritakallio - Aapo Rosenström KaMe 4
2 Ella Maijala - Juuso Ylisiurua - Aapo Maijala KaMe 3
3 Anna Haikara - Aapo Halmela - Tuure Kärkelä KaMe 2
4 Kalle Hippeläinen - Iida Hakamäki - Tuomas Virolainen VaVe 1
5 Nea Yli-Peltomaa - Lassi Yli-Peltomaa - Elma Laurell PM 1
6 Netta Nieminen - Emilia Yli-Peltomaa - Kalle Kuutti PM 2
7 Miska Nummela - Mirko Nummela - Aada Lindeman TaVi 1
8 Juhani Ritakallio - Helena Sjöberg - Suvi Setälä KaMe 1
9 Nadine Tieva - Alex Autere - Isa Sjöberg C 1

Lähtö 55: M K-1 500m SM finaali - Klo 12:30

Rata Kilpailija Seura Lisätiedot
1 Kalle Hippeläinen VaVe
2 Jaakko Hippeläinen VaVe
3 Niko Keskinen KaMe
4 Eetu Kolehmainen MiMe
5 Jeremy Hakala KaMe
6 Joona Mäntynen PM
7 Tomi Nieminen PM
8 Elias Laurell PM
9 Arttu Halmela KaMe

Lähtö 56: N K-1 500m SM finaali - Klo 12:40

Rata Kilpailija Seura Lisätiedot
1 Hillevi Westerback C
2 Elin Ljungqvist W
3 Helena Sjöberg KaMe
4 Emma Nieminen KaMe
5 Netta Malinen TaVi
6 Nina Riosa TaVi
7 Helmi Ahonen KaMe
8 Katarina Miettinen C
9 Vellamo Viitanen M

Lähtö 57: T/P 12 K-4 mini 500m Suomen cup - Klo 12:50

Rata Joukkue Seura Lisätiedot
1 Tuure Kärkelä - Aapo Maijala - Aapo Rosenström - Suvi Setälä KaMe
2 Iida Hakamäki - Martti Niemi - Henrik Virolainen - Robin Lassenius VaVe
3 Sanni Keskinen - Johanna Ritakallio - Topias Kärkelä - Salla Setälä KaMe
4 Elma Laurell - Netta Nieminen - Nanna Nieminen - Kerttu Jääskeläinen PM

Lähtö 58: P14v K-2 500m Suomen cup - Klo 13:00

Rata Joukkue Seura Lisätiedot
1 Juhani Ritakallio - Juuso Ylisiurua KaMe
2 Aatu Mäkelä - Kaapo Saarinen VeSa
3 Tuomas Virolainen - Veikka Niemi VaVe
4 Lassi Yli-Peltomaa - Kalle Kuutti PM

Lähtö 59: M K-2 500m SM finaali - Klo 13:30

Rata Joukkue Seura Lisätiedot
1 Tomi-Pekka Nieminen - Joona Mäntynen PM 1
2 Davide Bottieri - Mika-Petteri Ehoniemi MeMa
3 Miska Nummela - Ilmari Anttila TaVi 2
4 Elias Laurell - Alex Viuho PM 2
5 Otso Eskonen - Mikko Niemenpää TaVi 1
6 Jeremy Hakala - Niko Keskinen KaMe 1
7 Andrei Odintcov - Michael Korte PM 3
8 Juho Keskinen - Arttu Halmela KaMe 2
9 Kalle Hippeläinen - Jaakko Hippeläinen VaVe

Lähtö 60: P/T 10 ja 12 K-1 1250m Suomen cup - Klo 13:45

Rata Kilpailija Seura Lisätiedot
1 Tuure Kärkelä KaMe P12
2 Martti Niemi VaVe P12
3 Aapo Rosenström KaMe P12
4 Aarre-Ilmari Lantelankallio TaVi P12
5 Aapo Maijala KaMe P12
6 Robin Lassenius VaVe P12
7 Tommy Autere C P10
8 Topias Kärkelä KaMe P10
9 Henrik Virolainen VaVe P10
10 Aada Lindeman Tavi T12
11 Suvi Setälä KaMe T12
12 Nanna Nieminen PM T10
13 Sanni Keskinen KaMe T10
14 Nadine Tieva C T10
15 Johanna Ritakallio KaMe T10
16 Netta Nieminen PM T10

Lähtö 61: N K-2 500m SM finaali - Klo 14:15

Rata Joukkue Seura Lisätiedot
1 Netta Malinen - Olivia Malinen TaVi
2 Helena Sjöberg - Josefina Simola KaMe 2
3 Minna Lagström - Kaisa Leskinen SMM
4 Emma Nieminen - Helmi Ahonen KaMe 1
5 Hillevi Westerback - Katarina Miettinen C
6 Nelli Kokko - Ella Maijala KaMe 3

Lähtö 62: P/T 14 K-1 2500m Suomen cup - Klo 14:30

Rata Kilpailija Seura Lisätiedot
1 Juhani Ritakallio KaMe P14
2 Veikka Niemi VaVe P14
3 Alex Autere C P14
4 Mirko Nummela TaVi P14
5 Aatu Mäkelä VeSa P14
6 Kaapo Saarinen VaVe P14
7 Juuso Ylisiurua KaMe P14
8 Tuomas Virolainen VaVe P14
9 Kalle Kuutti PM P14
10 Lassi Yli-Peltomaa PM P14
11 Iida Lindeman TaVi T14
12 Inka Kupula VeSa T14
14 Lotta Aro VeSa T14
15 Siiri Munter C T14
16 Isa Sjöberg C T14
17 Anna Haikara KaMe T14
18 Emilia Campbell C T14
19 Emilia Yli-Peltomaa PM T14
20 Elma Laurell PM T14

Lähtö 63: M K-1 5000m SM finaali - Klo 15:00

Rata Kilpailija Seura Lisätiedot
1 Jaakko Hippeläinen VaVe
2 Niko Keskinen KaMe
3 Davide Bottieri MeMa
4 Miska Nummela TaVi
5 Kalle Hippeläinen VaVe
6 Eetu Kolehmainen MiMe
7 Aapo Halmela KaMe
8 Michael Korte PM
9 Joona Mäntynen PM
10 Ilkka Ritvos W
12 Elias Laurell PM
13 Jeremy Hakala KaMe
14 Arttu Halmela KaMe
15 Kimmo Latvamäki KaMe
16 Ilmari Anttila TaVi
17 Alex Viuho PM
18 Juho Keskinen KaMe
19 Tomi Nieminen PM

Lähtö 64: N K-1 5000m SM finaali - Klo 15:30

Rata Kilpailija Seura Lisätiedot
1 Netta Malinen TaVi
2 Johanna Soukkio VaVe
3 Nea Yli-Peltomaa PM
4 Hillevi Westerback C
5 Katarina Miettinen C
6 Vellamo Viitanen M
7 Helmi Ahonen KaMe
8 Nina Riosa TaVi
10 Helena Sjöberg KaMe
11 Emma Nieminen KaMe